Kasztanka, tikitaki...

kzarecka

2007-11-09

pilsudski_16011 listopada - Święto Niepodległości. Tym, którzy wciąż wierzą, że jeszcze Polska nie zginęła (nie biorę nawet pod uwagę, że ktoś może mieć odmienne zdanie), polecam album "Piłsudski", prezentujący unikatowe zdjęcia i materialy archiwalne związane z polską drogą do niepodległości. Oczywście nie powinno również zabraknąć... Kasztanki Marszałka.
O publikacji - Album i zarazem wyczerpująca biografia Józefa Piłsudskiego, opowiedziana na szerokim tle jego czasów oraz walki o niepodległość Polski i jej utrzymanie. Zachowując obiektywizm, autor cytuje różne opinie i poglądy zarówno na osobę, jak i dzieło Marszałka. Całość została zilustrowana imponującym materiałem, zbieranym także za granicą. Od fotografii samego Piłsudskiego z różnych okresów jego życia, przez reprodukcje starych kart pocztowych, obrazów czy odznaczeń z jego wizerunkiem, po unikatowe zdjęcia legionistów, plakaty, rysunki, gazety i inne wydawnictwa związane z polską drogą do niepodległości.

Autorem publikacji jest Janusz Cisek.

Do albumu dołączona jest płyta CD zawierająca 11 pieśni patriotycznych z okresu międzywojennego w wykonaniu Krakowskiego Chóru Kameralnego (m.in. "My, Pierwsza Brygada", "O mój rozmarynie", "Przybyli ułani pod okienko") oraz fragmenty wypowiedzi Marszałka z 1924 r.

Janusz Cisek "Pilsudski"; Wydawnictwo: Świat Książki; Format: 225 x 290; Liczba stron: 256; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-247-0723-2

KaHa

Tagi: piłsudski, książka, album wydawnictwo świat książki, janusz cisek, jóżef Piłsudski, zdjęcia, unikatowe zdjęcia, archiwum, biografia, 11 listopada, święto niepodległości, marszałek, kasztanka, cd,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany