Tęsknisz za czymś, czego nie masz? Zamień się.

kzarecka

2007-11-12

zamiana_160Opowieść o tym, że trawa naprawdę nie jest bardziej zielona tam, gdzie nas nie ma oraz o tym, że szczęście nie zawsze można znaleźć tam, gdzie się go spodziewamy, czyli "Zamiana miejsc" autorstwa Jane Green już w sprzedaży. Książka została na świecie bardzo dobrze przyjadę i zebrała sporo pozytywnych recenzji. W "Company" okrzyknięto ją "Absolutnie frapującą", w "Daily Express" napisano, że "Trzyma w napięciu do ostatniej strony", a w "Daily Mirror", że "Narzeczone na całym świecie poczują dreszcze przy czytaniu". Powieść dla szczęśliwych kobiet, którym mimo wszystko czegoś brakuje.O książce - Wydaje się nam, że jesteśmy szczęśliwe, czy to w małżeństwie, w dużym domu na przedmieściach z kochającym mężem i dwójką uroczych dzieci, czy to żyjąc swobodnie i beztrosko w modnym mieszkaniu, oddane ukochanej pracy i otoczone przyjaciółmi. Ale czy w głębi duszy nie wydaje nam się, że gdzieś indziej trawa jest bardziej zielona? Czy nie ogarnia nas tęsknota za tym, czego nie mamy?

Vicky Townsley z pozoru ma wszystko. Jest redaktorem naczelnym bardzo popularnego na rynku magazynu "Poise!", mieszka w Londynie, jest wolna, ma pieniądze i odnosi bardzo poważne sukcesy. Ale wszystko to oddałaby w mgnieniu oka za małżeństwo, dzieci i dom na wsi ze stylowymi meblami i kilkoma wielkimi psami. Z drugiej strony Amber Winslow ma dokładnie to, czego pragnie Vicky Townsley, choć po drugiej stronie Atlantyku: olbrzymi kamienny pałac w Connecticut, cudownego golden retrievera, dzieci (oraz oczywiście opiekunkę na pełny etat), ponadto czynnie udziela się w miejscowej organizacji charytatywnej. Ale Amber również nie jest szczęśliwa. Bycie żoną i matką nie przyniosło jej oczekiwanego spełnienia. Kiedy więc rzuca się jej w oczy dwustronicowe ogłoszenie w "Poise!", proponujące jakiejś gospodyni domowej zamianę z samodzielną, wiodącą swobodne życie redaktorką Londynie, zasiada do pisania listu. Jednak absolutnie nie spodziewa się, że zostanie wybrana... "Zamiana miejsc" to opowieść o tym, co naprawdę się stanie, jeśli dwie kobiety, których szczęście, jak im się wydaje, leży gdzieś indziej, postanowią na miesiąc zamienić się rolami.

Jane Green "Zamiana miejsc"; Wydawnictwo: Zysk i S-ka; Tłumaczenie: Katarzyna Krawczyk; Format: 135 x 205 mm; Liczba stron: 420; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7506-068-3

KaHa

Tagi: jane green, zamiana miejsc, książka, powieść, autor, wydawnictwo zysk, katarzyna krawczyk,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany