Osierocone dziecko Rosemary

kzarecka

2007-11-15

levin_160Mówiono o nim: - Stephen King lat '60-tych i '70-tych. Na świat przyszedł 27 sierpnia 1929 roku. W poniedziałek (12 listopada) zmarł na atak serca. Ira Levin. Pozostawił po sobie wiele genialnych książek. Wiele popularnych. Wiele zekranizowanych. Najsłynniejszym jego dziełem było "Dziecko Rosemary", które na duży ekran przeniósł Roman Polański. Z kolei najbardziej znaną sztuką Levina jest wciąż wystawiana na Brodwayu "Śmiertelna pułapka"" (napisana w roku 1979; zdobył za nią nagrodę Edgara Allana Poe)). Levin był pisarzem niezwykle wszechstronnym. Był. W czasie teraźniejszym można już mówić tylko o jego książkach.


Debiutował w 1953 roku. Miał dopiero 24 lata, a "Pocałunke przed śmiercią" już zdobył nagrodę Edgara Allana Poe. Jego pisarski debiut był ekraznizowany aż dwa razy. Najpierw w 1956 roku, później w 1991.
Inne zaadaptowane książki Iry Levina to:
* Dziecko Rosemary
* Chłopcy z Brazylii (film "Synowie III Rzeszy")
* Żony ze Stepford (również przenoszony na ekran dwukrotnie)
* Silver
* Śmiertelna pułapka

Jego książki uwielbiały miliony czytelników.

KaHa

Tagi: ira levin, zmarł ira vevin, książka, książki, film, ekranizacja, dziecko roesmary, żony ze stepford, pocałunek przed śmiercią, chłopcy z brazylii, synowieIII trzeszy, silver, śmiertelna pulapka, Brodway, Edgar Allan Poe,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany