A po nocy przychodzi dzień

kzarecka

2007-11-20

straz_160"Dzienny Patrol" to ostatnia z czterech powieści rosyjskiego bestsellerowego pisarza fantasy Siergieja Łukjanienki. Ukaże się w Polsce w lipcu 2008 roku. Taka wiadomość z pewnością ucieszy miłośników horrorów sciene fiction. Łukjanienko zasłynął powieścią "Nocny Patrol", którą zekranizowano pod tytułem "Straż Nocna" (ta superprodukcja była kandydatem Rosji do Oscara). A jego książki tłumaczy się na wiele języków świata. Warto dodać, że na motywach powieści powstają również gry komputerowe i kolejne ekranizacje. Trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość i na kolejny patrol czekać.


O "Patrolach" Łukjanienki - Akcja wszystkich Patroli dzieje się we współczesnej Moskwie. Trwa tysiącletni rozejm między siłami Ciemności i Światła. Każda ze stron w ramach Wielkiego Traktatu powołała do życia organa stojące na straży porządku. Tytułowy Nocny Patrol obserwuje poczynania sił Ciemności, by działały one zgodnie z traktatem. W ten sam sposób pracuje Dzienny Patrol, pilnujący, aby dobro nie rozprzestrzeniało się na świat. Status quo zostanie utrzymany, póki któraś ze stron nie obejmie znaczącej przewagi lub nie złamie warunków porozumienia.

W skład "Patroli" wchodzą:
* Nocny Patrol
* Patrol Zmroku
* Ostatni Patrol
* Dzieny Patrol

KaHa

Tagi: dzienny patrol, siergiej łukjanienko, nocny patrol, ostatni patrol, patrol zmroku, straż nocna, książki, książka, ekranizacja, superprodukcja,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany