Czekam aż...

kzarecka

2007-11-20

czekam_160"A ja czekam..." to niezwykła książka. Uwierzcie, NIEZWYKŁA. Rozwińcie tę zapowiedź, spójrzcie na czarno-białe ilustracje z dodatkiem czerwonej nitki. Spójrzcie na tych kilka zdań. Książka dwa lata temu dostała francuską nagrodę Baobab (zasłużenie!). Tak prosty pomysł, a jakże urzekający! Przecież wszyscy czekamy, prawda? Wszyscy. A tu Davide Cali i Serge Bloch wiążą momenty naszego życia. Tak sobie. Tworzą całość. I uświadamiają raz jeszcze, że ciągle na coś czekamy. Od maleńkich marzeń po te ogromne, dzień po dniu. Wszystko to jedno wielkie czekanie. Niewiarygodne. A jednak prawdziwe.

Na co czekasz? Na to, aż przestanie padać? Na to, że lekarz powie: - To nic poważnego.? A może na dziecko, które ma się pojawić w Twojej rodzinie? "A ja czekam..." to piękna książka-album o czekaniu, czekaniu i czekaniu.


Czekam

... aż przyjdzie Gwiazdka.


czekam11_420_02

... że to ta druga strona powie: "Przepraszam".
czekam22_420
... że nie będzie już dłużej cierpiala
czekam333_420To tylko wybrane momenty oczekiwania, z których składa się życie każdego z nas. Na 56 stronach czarno-białe postaci snują historię, która może być historią naszą, historią naszych bliskich, naszych rodziców lub dziadków. To ciąg wydarzeń: radosnych i smutnych, oczekiwanych i niespodziewanych, ale zawsze poruszających do głębi.

Davide Cali - Młody, ale już ceniony autor zarówno komiksów, jak i poważnych sztuk teatralnych. Uznanie zyskał swoim wspaniałym poczuciem humoru i niesamowitym darem opowiadania historii.

Serge Bloch - Po studiach w zakresie dekoracji w Strasbourgu, (pracownia Claude'a Lapointe) został twórcą opraw graficznych dla prasy dziecięcej oraz ilustratorem książek dla dzieci. Członek europejskiego stowarzyszenia rysunku humorystycznego (UBU). Dzieli swój czas między pracę dyrektora kreatywnego w wydawnictwie Bayard, ilustracje dla dzieci oraz rysunki prasowe. Jest znany dzięki sukcesom serii Max et Lili. Wpisuje się w tradycję Jeana-Jacquesa Sempé (ilustratora m.in. słynnej serii przygód Mikołajka). Rysuje postacie niepokorne, żywe, które niemal rozpiera chęć, by coś nam powiedzieć.

Davide Cali "A ja czekam..."; Wydawnictwo: Hokus-Pokus; Ilustracje: Serge Bloch; Liczba stron: 56; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-604021-2-2

KaHa

Tagi: davide cali, a ja czekam, książka, serge bloch, ilustracje, baobab, nagroda, wydawnictwo, hokus pokus,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany