Tarcza gromu kontynuacją cyklu Gemmella o Troi

kzarecka

2007-07-23

28 lipca minie rok od śmierci Davida Gemmella, autora prawie 30 książek z popularnego gatunku Heroic Fantasy (zwanego również gatunkiem magii i miecza). Z kolei za miesiąc w Polsce ukaże się "Troja. Tarcza gromu", o której Manda Scott, szkodzka pisarka, powiedziała:- Lojalność i zdrada, miłość i nienawiść, bezgraniczna odwaga mężczyzn i kobiet - wszystko to można znaleźć w tym barwnym i inspirującym wskrzeszeniu mitu Troi. Gemmell był jednym z najbardziej znanych brytyjskich autorów fantasy i powieści historycznych.


O książce - Wojna wisi w powietrzu, a wszyscy królowie znad Wielkiej Zieleni snują swe mroczne plany. Tymczasem troje bohaterów – Piria, kapłanka strzegąca potwornej tajemnicy; Kalliades, szlachetny właściciel słynnego miecza; oraz jego przyjaciel Banokles, który dopiero zdobędzie sławę wojownika – mimo licznych zdrad i przeszkód, zmierza ku legendarnej Troi. Nie wiedzą jeszcze, że nad miasto nadciąga mrok, który przyćmi bohaterskie czyny i osobiste tragedie zwykłych śmiertelników.

David Gemmell - pisał dla "Daily Mail", "Daily Mirror" i "Daily Express". Debiutował dwadzieścia trzy lata temu powieścią "Legenda". Od 1986 roku (w tym czasie oprócz "Legendy" miał już na swoim koncie książki: "Król poza bramą" i "Waylander") utrzymywał się tylko i wyłącznie z pisarstwa. Polski czytelnik zna takie jego cykle, jak "Saga Drenajów", "Rigante" czy "Opowieści Sipstrassi".

David Gemmell "Troja. Tarcza gromu"; Wydawnictwo: Rebis; Tłumaczenie: Zbigniew Królicki; Format: 150 x 225 mm; Liczba stron: 400; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-7301-915-7

KaHa

Tagi: David Gemmell, Troja Tarcza gromu, wydawnictwo rebis, książka, powieść, legenda, król poza bramą, waylander, saga drenajów, rigante, opowieści Sipstrassi, seria, fantasy,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany