Pobiesiaduj z Wachowicz

kzarecka

2007-11-21

wachowiczSopocka biblioteka prężnie działa. Co jakiś czas, i wychodzi na to, że coraz częściej, organizuje Biesiady Literackie. Choćby w najbliższych dwóch tygodniach ugoszczeni zostaną: Wojciech Kuczok, Jacek Fedorowicz i Barbara Wachowicz. Jako, że trzecia autorka pojawi się najwcześniej, dziś informacje właśnie o tej Biesiadzie.

Spotkanie z autorką, która propaguje patriotyzm, postawy honoru i prawości odbędzie się 25 listopada w Sali Posiedzeń Rady Miasta (ul. Tadeusza Kościuszki 25/27) w Sopocie. Początek zaplanowano na godz. 17:00.

Barbara Wachowicz - jest autorką opowieści o życiu, twórczości, miłościach i tajemniacach Wielkich Polaków: Mickiewicza, Słowackiego, Chopina, Sienkiewicza, Żeromskiego, Kościuszki. Opisała rownież historie najwybitniejszych postaci polskiego harcerstwa. Autorkę wyróżniono orderem "Polonia Mater Nostra Est" za wyjątkowy dar przekazywania młodzieży skarbów narodowego dziedzictwa. Wachowicz jest również laureatką Złotego Mikrofonu, Srebrnego Asa. Na swoim koncie ma także Mistrza Mowy Polskiej Vox Populi i... Order Uśmiechu.
Barbara Wachowicz to również scenarzystak i autorka reportaży. Debiutowała przeszło pół wieku temu reportażem w "Życiu Warszawy". Współpracowała z telewizją i radiem. Tworzyła wystawy i widowiska sceniczne.

KaHa

Tagi: barbara wachowicz, biesiada literacka, jaxcek fedorowicz, wojciech kuczok, sopot, miejska biblioteka publiczna,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany