Tokarczuk podróżująca

kzarecka

2007-11-22

tokarczuk_160Justyna Sobolewska ("Przekrój") napisała: - Najlepsza w czytaniu jest nieprzewidywalność. To żadna frajda wiedzieć, co będzie dalej. Albo mieć do czynienia z książkami, które ani ziębią, ani grzeją. Po to się czyta, żeby dotykało. Nawet drażniło, nie szkodzi. I właśnie taka jest najnowsza powieść Olgi Tokarczuk: zaskakująca i anarchizująca. Autorka poświęciła "Biegunom" trzy lata swojej pracy. Opowiedziała w tej książce o sobie i o swoim widzeniu świata. Czy jeszcze gdzieś o tym wszystkim nam poopowiada?
Owsze, owszem. I to już dziś! Miejsce - Łódź. Konkretniej - Poleski Ośrodek Sztuki. Uściślając jeszcze bardziej - ul. Krzemieniecka 2A. Spotkanie z cyklu "Alfabet Literatury", promujące najnowszą książkę Tokarczuk, rozpocznie się o godzinie 18:00.

Nota wydawcy o książce - Rzadko zdarza się obcować z dziełem tej miary, jak "Bieguni" Olgi Tokarczuk. Tak złożonym i przejmującym. Opowiedzenie jego treści w kilku zdaniach byłoby nadużyciem i sprzeniewierzeniem niezwykłego pomysłu tej powieści. Dlatego – nie uchylając się od swojej roli – zachęcamy do osobistej lektury, gotowej na emocje i myśli, jakie towarzyszą największej literaturze.

Olga Tokarczuk: - Ta książka stara się być lojalna wobec kakofonii i dysonansu naszego doświadczenia świata, wobec niemożliwości jego ujednolicenia, wobec jego chaosu, rozpadania się i ponownego tworzenia nowych konfiguracji. Jestem w niej wierna peryferiom, obszarom niedopowiedzianym, zamazanym. Powtarzam w niej własne błędy i wydaje mi się to absolutnie konieczne.

KaHa

Tagi: olga tokarczuk, bieguni, książka, spotkanie, łódź, poleski ośrodek sztuki, alfabet literatury, przekrój , justyna sobolewska,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany