Potężny menedżer w spódnicy

kzarecka

2007-11-22

fiorina_160Carly sieczkarnia, Ciosy poniżej pasa, Czy to kostium od Armaniego?, Poczekamy, aż Pani wyjdzie, Samotność, Rekrutacja, Wojownicy zmian, Wszystko jest możliwe, Odzyskuję duszę... To tylko niektóre rozdziały z książki "Nie żałuję niczego", z fascynujących wspomnień Fioriny Carly. Opis kariery wieloletniej dyrektor naczelnej Hewletta-Packarda, to z pewnością publikacja godna polecenia. Najpotężniejsza kobieta w biznesie milczała. Milczała aż do dzisiaj.

O książce - W wieku dwudziestu trzech lat Fiorina porzuciła wydział prawa, nie mając pojęcia, co dalej robić w życiu. Dwadzieścia dwa lata później magazyn Fortune uznał ją za "Najpotężniejszą kobietę w biznesie". Została pierwszą kobietą kierującą spółką należącą do grupy dwudziestu największych na świecie. Jej zadanie polegało na wstrząśnięciu i przekształceniu tej legendy przemysłu informatycznego. W tych nadzwyczaj szczerych wspomnieniach ujawnia się jako prywatna osoba, która dzieli się z nami swoimi triumfami i porażkami, najgłębszymi obawami i bolesnymi starciami. Pokazuje nam, co znaczy być ambitną młodą kobietą w ogromnym koncernie, a potem błyskawicznie awansującym menedżerem w nowej firmie.
Fiorina przewodziła HP przez pięć i pół roku, w latach 1999-2005, w okresie wielkich przemian, najgorszej ekonomicznej zapaści od dziesiątków lat i najbardziej kontrowersyjnej fuzji spółek w historii przemysłu wysokich technologii. I kiedy interesy firmy zaczęły się powoli układać, została nagle zwolniona ze stanowiska, a jej dymisja znalazła się na pierwszych stronach gazet całego świata. Fiorina stała się tematem niekończących się dyskusji i spekulacji. Sama nigdy nie zabrała publicznie głosu na temat szczegółów swojej pracy w HP, tajemniczych okoliczności jej zwolnienia i innych aspektów jej niezwykłej kariery. Do dzisiaj.

W polskiej edycji uwzględniono najnowsze wydanie amerykańskie z aktualizującym Posłowiem, które ukazało się w Stanach Zjednoczonych 22 września 2007 roku

Fiorina Carly - była dyrektorem naczelnym firmy Hewlett-Packard w latach 1999-2005 i prezesem jej zarządu w latach 2000-2005. Przed zatrudnieniem w HP spędziła niemal dwadzieścia lat w koncernie AT&T oraz spółce Lucent Technologies, w których zajmowała szereg wysokich stanowisk. Uzyskała licencjat z historii średniowiecza i lozo i na Uniwersytecie Stanford, magisterium w dziedzinie biznesu (MBA) na Uniwersytecie Maryland oraz magisterium w Massachussets Institute of Technology Sloan School. Obecnie Fiorina jest członkiem zarządu kilku firm, między innymi Revolution Healthcare Group i Taiwan Semiconductor Manufacturing.

Fiorina Carly "Nie żałuję niczego"; Wydawnictwo: Difin; Tłumaczenie: Krzysztof Rastawicki; Format: 175 x 250 mm; Liczba stron: 280; Okladka: twarda; ISBN: 978-83-7251-811-8

KaHa

Tagi: fiorina carly, niczego nie żałuję, książka, publikacja, HP, Hewlett-Packard, Armani, wydawnictwo difin,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany