Uuu... Deaver zaskakuje i straszy

kzarecka

2007-11-27

deaver_160"More Twisted" to drugi tom zbioru opowiadań, których autorem jest Jeffery Deaver. W USA ukazał się w zeszłym roku, u nas będzie w przyszłym. Zanim jednak wybiegniemy myślami i domysłami w przyszłość, warto skupić się na teraźniejszości. Dziś swoją premierę mają "Spirale strachu" (pierwsza część zbioru). Wprawdzie w USA "Twisted" trafił do rąk czytelników w 2003 roku (także opóźnienie mamy spore), ale lepiej późno niż wcale. "Spirale strachu" to szesnaście opowiadań. To szesnaście powodów do rzucenia wszystkiego i zatopienia się w słowach Deavera.
O książce - Pragnąca wrócić do normalnego życia po stracie męża młoda kobieta umawiająca się lekkomyślnie z nieznajomym; zakładnik starający się przekonać porywaczy o niedorzeczności ich pomysłu; piękna modelka walcząca z prześladującym ją maniakiem; policjant meloman szukający skradzionego na jego oczach bezcennego stradivariusa… Szesnaście przesyconych grozą historii, barwna galeria postaci od morderców i rabusiów po dociekliwych psychiatrów i zręcznych prawników, kalejdoskop zaskakujących wydarzeń, zło czające się w najmniej spodziewanych miejscach. Autor ostrzega: - W opowiadaniu wszystko się może zdarzyć.

Jeffery Deaver jest autorem wielu powieści z dziedziny thrillerów (ich liczba przekroczyła już dwadzieścia). Najbardziej kojarzony jest jednak z "Kolekcjonerem kości" - książką, która przyniosła mu światową sławę i filmem, który stał się kinowym hitem. Był czterokrotnie nominowany do Edgar Awards w kategorii Mystery Writers of America oraz do Anthony Award. Jest laureatem The Ellery Queen Reader's Award i W.H. Smith Thumping Good Read Award za "Puste krzesło". Trzy lata temu został również nagrodzony w The Crime Writers Association of Great Britain's Ian Fleming Steel Dagger Award za powieść "Ogród bestii". Jego powieści przetłumaczono na 25 języków. Zajmują również czołowe miejsca na listach bestsellerów.

Jeffery Deaver "Spirale strachu"; Wydawnictwo: Prószyński i S-ka; Tłumaczenie: Łukasz Praski; Format: 142 x 202 mm; Liczba stron: 312; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7469-617-3

KaHa

Tagi: jeffery deaver, spirale strachu, książka, opowiadania, zbiór, tom, wydawnictwo prószyński, twisted, more twisted, lincoln Rhyme, Kolekcjoner kości, film,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany