Spotkanie z laureatem Nike

kzarecka

2007-11-28

kuczok_160"Opowieści słychane" - tym wywołał furorę. Sporę część czytelników ogarnął szał. Pojawił się bowiem "nowy zdolny". A jak wydano "Gnój", to z "nowy zdolny" przerobił się "nasz bardzo zdolny". Mnie osobiście najbardziej do gustu przypadł "Widmokrąg". Pisarz dostał między innymi Paszport Polityki i Nike. O kim mowa? To oczywiście Wojciech Kuczok - prozaik, poeta, krytyk filmowy i scenarzysta. W najbliższym czasie autor weźmie udział w Dyskusyjnym Klubie Książki.


Spotkanie z Kuczokiem odbędzie się 29 listopada. Wszyscy zainteresowani powinni się udać na godz. 18:00 do sopockiej biblioteki (ul. Obr. Westerplatte 16).

Wojciech Kuczok - Zadebiutował w 1999 roku tomem opowiadań "Opowieści słychane", nominowanym do nagrody literackiej NIKE i nagrodzonym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek w roku 2000. Wydał także zbiór opowiadań "Szkieleciarki" oraz tom poezji "Opowieści samowite". W 2003 roku ukazał się "Gnój", uhonorowany nagrodą NIKE 2004 i Paszportem Polityki. Powieść uznano również za książkę Wiosny 2003 Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych. Rok później autor opublikował zbiór opowiadań "Widmokrąg". Na podstawie wybranych wątków swojej twórczości Wojciech Kuczok napisał scenariusz filmu fabularnego "Pręgi", wyreżyserowanego przez Magdalenę Piekorz, nagrodzonego Złotymi Lwami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W 2005 roku ukazał się jeszcze zbiór opowiadań "Opowieści przebrane".

KaHa

Tagi: wojciech kuczok, dyskusyjny klub książki, widmokrąg, gnój, opowieści słychane, pręgi, magdalena piekorz, nike, nagroda nike, paszport polityki, spotkanie, sopot, biblioteka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany