Zdumiewający czarny humor

kzarecka

2007-11-29

zdumiewajacehistorie_160_01W "Sunday Times" napisano: - Nie zapomniana lektura, nie przegapcie je. Dotyczyło to książki Roalda Dahla "Zdymiewająca historia Henry'ego Sugara". Nieżyjący autor najbardziej znany jest jednak z powieści "Charlie i fabryka czekolady". Brytyjczyk stworzył kilkanaście książek dla dzieci, zdecydowanie mniejszą ilość publikacji dla dorosłych, autobiografie, opowiadania i scenariusze (m.in. do serialu "Alfred Hitchcock przedstawia"). Jaka jest historia Sugara? Oczywiście oprócz tego, że zdumiewająca? Sprawdźcie.
O książce - Siedem zamieszczonych tu opowiadań to wspaniałe przykłady zawrotnego i zupełnie niezwykłego świata, który Roald Dahl – nazywany "wielkim czarodziejem" - uczynił swoim własnym. Mamy tu nie tylko świadectwa jego czarnego humoru i fantazji (Łabędź i O chłopcu, który rozmawiał ze zwierzętami), ale także fascynującą opowieść o początkach jego pisarstwa, pierwszy z powstałych utworów - Bułka z masłem, jak również uroczo zaskakującą opowieść o młodym, bogatym próżniaku, który nabywa niezwykłą umiejętność. Czytając je, stwierdzicie, że ludzie są o wiele dziwniejsi, niż można by podejrzewać.

Roald Dahl "Zdumiewająca historia Henry'ego Sugara"; Wydawnictwo: Zysk i S-ka; Tlumaczenie: Jerzy Łoziński; Format: 142 x 195 mm; Liczba stron: 216; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7506-103-1

KaHa

Tagi: Roald Dahl, Zdumiewająca historia Henry\,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany