W sieci napięcia, strachu i...

kzarecka

2007-12-03

pajak_160Bywa, że książki, które zostały zekranizowane zapadają nam głęboko w pamięć. Jednym z przykładów jest z pewnością "W sieci pająka". Thriller, od którego zaczęła się wielka kariera Jamesa Pattersona, przeniósł na duży ekran sześć lat temu Lee Tamahori. W roli głównej wystąpił znakomity Morgan Freeman. Jeśli ktoś z was nie pamięta, bądź najzwyczajniej w świecie nie zna postaci dra Alexa Crossa, powinien jak najszybciej książkę Pattersona przeczytać. A następnie... obejrzeć film. Zarówno jedno, jak i drugie, godne polecenia.
O książce - Nauczyciel Gary Soneji porywa dwójkę dziewięciolatków z prestiżowej, chronionej szkoły w Waszyngtonie. Natychmiast trafia na pierwsze strony gazet. Jego sława jeszcze wzrasta, gdy jedno z nich zostaje znalezione martwe. Do walki z niebezpiecznym szaleńcem stają: Alex Cross, czarnoskóry detektyw z dyplomem doktora psychologii, i Jezzie Flanagan, młoda agentka Secret Service. Czy pozbawiony skrupułów porywacz cierpi na rozdwojenie osobowości, czy może sam stał się ofiarą jeszcze bardziej przebiegłego przestępcy, faktycznego "wielkiego manipulatora"?

"W sieci pająka" jest pierwszą książka z cyklu z Alexem Crossem. James Patterson napisał do tej pory trzynaście powieści w tym cyklu.

Poniżej kilka zdjęć z filmu (źródło - Filmweb.pl)

m1_01

m2_01

m3_01

James Patterson - Autor doskonale skonstruowanych powieści sensacyjnych, należy do grona największych mistrzów gatunku. Jego międzynarodowa popularność osiągnęła szczyt w końcu lat 90. Sukces powieści Pattersona zasadza się na niesamowitym tempie akcji, przerażającym prawdopodobieństwie fabuły i mistrzowsko skonstruowanej intrydze, trzymającej w napięciu do ostatniej strony.

James Patterson "W sieci pająka"; Wydawnictwo: Albatros; Tłumaczenie Rafał Lisowski; Format: 125 x 195 mm; Liczba stron: 432; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7359-438-8

KaHa


Tagi: james patterson, w sieci pająka, książka, film, morgan freeman, filmweb, wydawnictwo albatros, alex cross,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany