Druga zmiana

kzarecka

2007-12-07

nocnazmiana_160Prószyński wydaje kolejne wznowienie książki "Nocna zmiana" Stephena Kinga (fani Mistrza horroru powinni hymny dziękczynne śpiewać wydawnictwu, które tak dba o ich "żarłoczność literacką"). Tym razem to zbiór opowiadań. Co warte podkreślenia - pierwszy w jego karierze. Napisany lata temu, a dokładniej - w 1978 roku! A na dodatek wiele z zawartych tu opowiadań zostało przeniesionych na ekran. No cóż... to po prostu King.

O książce - Opowiadania zawarte w tym zbiorze powstały, kiedy Stephen King był dopiero u progu wielkiej kariery, a krytycy wyrażali się o jego twórczości sceptycznie. Niespodziewany sukces komercyjny i literacki pierwszej powieści, "Carrie" (jej filmową wersję przyjęto entuzjastycznie), potwierdzony rychło przez "Miasteczko Salem", zapewnił autorowi miejsce wśród najpopularniejszych obecnie pisarzy świata. Wydany później tom opowiadań "Nocna zmiana" zachwycił czytelników oryginalnością i natychmiast trafił na listy bestsellerów. Dla wielbicieli superhorrorów, którzy szukają naprawdę mocnych wrażeń, jest to nie lada gratka - po prostu prawdziwa uczta. Takie emocje może wywoływać tylko niekwestionowany mistrz grozy i wielki znawca ludzkiej duszy, czyli King. W każdym z tych kunsztownie budowanych opowiadań mamy niespodziewane zwroty akcji potęgujące i tak gęste napięcie i niepokój. Mistrzostwo autora sprawia, że niepostrzeżenie stajemy się niemal uczestnikami niesamowitych zdarzeń, znajdujemy się w świecie, który zdumiewa i fascynuje swoją osobliwością.

Opowiadania:
* Dola Jerusalem
* Cmentarna szychta
* Nocny przypływ
* Jestem bramą
* Magiel
* Czarny Lud
* Szara materia
* Pole walki
* Ciężarówki
* Czasami wracają
* Truskawkowa wiosna
* Gzyms
* Kosiarz trawy
* Quitters, Inc.
* Wiem, czego ci potrzeba
* Dzieci kukurydzy
* Ostatni szczebel w drabinie
* Człowiek, który kochał kwiaty
* Ktoś na drodze
* Kobieta na sali

Stephen King "Nocna zmiana"; Wydawnictwo: Prószyński i S-ka; Tłumczenie: Michał Wroczyński; Format: 142 x 202 mm; Liczba stron: 440; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7469-631-9

KaHa

Tagi: stephen king, mocna zmiana, opowiadania, zbiór opowiadań, książka, prószyński, wyadwnictwo, dzieci kukurydzy,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany