Przestań wierzyć w brednie...

kzarecka

2007-12-10

mozdzioch_160Przestań wierzyć w brednie, że Los leży wyłącznie w Twoich rękach - zaleca Jarosław Moździoch, którego książka zatytułowana "Chłopiec z aluminiowym kubkiem w dłoni i inne opowiadania grozy" pojawi się w księgarniach już we wtorek 11 grudnia. Co łączy opowiadania? Otóż nie ma w nich wyraźnego podziału na czarne i białe charaktery. Los nie oszczędza dobrych i nie skupia się na dopadaniu i łamaniu karku złym. Działa... demokratycznie. A czy sprawiedliwie? Z pewnością nie jest wybredny. I oto cała prawda i myśl przewodnia zbioru.
O książce - Różne temperamenty, różne historie. Bohaterów opowiadań łączy jedno: z całą pewnością nikt o zdrowych zmysłach nie chciałby być na ich miejscu. Nikt nie chciałby spędzić weekendu w willi o ciepło brzmiącej nazwie "Pensjonat Heli". Nikt nie pozazdrości sławy (chociażby takiej lokalnej) autorowi horrorów. Nikt nie będzie miał ochoty na odnalezienie magicznej studni i spełnienie dozgonnej miłości. Nikt nie zechce napotkać na swojej drodze uroczej Medeyi.
Czym kończą się niewinne zabawy dziecięce, a czym może zakończyć się obsesyjna chęć poznania prawdy, można dowiedzieć się z tytułowej nowelki i ze "Śląskiego Naśladowcy Hieronima Boscha". W niezłą kabałę można wpakować się także niechcący, tak jak przydarzyło się to bohaterowi "Pralni".
Wszystkie historie są fikcją, ale w pewnym stopniu mocno tkwią w realiach życia. Pytanie, gdzie kończy się realizm a zaczyna koszmarna fantazja, zależy tylko od czytelnika.

Jarosław Moździoch "Chłopiec z aluminiowym kubkiem w dłoni i inne opowiadania grozy"; Wydawnicto: Zysk i S-ka; Format: 135 x 205 mm; Liczba stron: 220; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7506-106-2

KaHa


Tagi: jarosław moździoch, chłopiec z aluminiowym kubkiem w dłoni i inne opowiadania grozy, wydawnictwo zysk, pensjonat heli, los, książka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany