Zamienił pędzel na pióro?

kzarecka

2007-12-10

olbinski_160.Debiut literacki Rafała Olbińskiego - przyznaję, zdziwiłam się, gdy przeczytałam tę zapowiedź. Zerkam zatem dalej: - Tylko nieliczni wiedzą, że Rafał Olbiński pisze także opowiadania. Ja z pewnością należę do tej nieświadomej części społeczeństwa. Tej części, która Olbińskiego zna jako malarza współczesnego, a nie literata. Tej części, która teraz otrzymała możliwość poznania "12 opowiadań". Album do kupienia od jutra.O publikacji - Zbiór nigdy dotąd niepublikowanych tekstów Olbińskiego, miniaturowych, bajkowych opowieści, nasyconych tym samym klimatem, z którego znane są obrazy artysty. Tu z możliwego wynika niemożliwe, a jawa i sen splatają się w jedną rzeczywistość. Wiele tych miniatur zaskakuje humorem, inne – gorzkim, choć zawsze poetyckim zakończeniem. Każde z opowiadań połączone jest z obrazem. Opowieść i ilustracja w tej książce wzajem się komentują. We wstępie autor wyjaśnia, że Olbiński pisarz był ilustratorem obrazów Olbińskiego malarza.

Rafal Olbiński - Malarz współczesny, który w 1981 roku wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Jest autorem obrazów i grafik, twórcą plakatów. Za swoje prace otrzymał ponad 150 nagród, w tym międzynarodowego Oscara za Najbardziej Znaczący Plakat Roku. Jego prace zostały zakupione przez liczne galerie w USA, Europie i Japonii.

Rafał Olbiński "12 opowiadań"; Wydawnictwo: Prószyński i S-ka; Format: 245 x 306 mm; Liczba stron: 64; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-7469-593-0

KaHa


Tagi: rafal olbiński, 12 opowiadań, książka, album, publikacja, malarz, obrazy, literat, wydawnictwo prószyński,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany