Książka przestrzelona na wylot

kzarecka

2007-12-12

mafia_160Czarna okładka, na niej pomidor i... dziura! Prawdziwa dziura. Na wylot. Uwielbiam takie "inne" książki. Zwłaszcza, że jest to publikacja "mafijna". Jeśli zatem chcecie poznać anegdoty z dziejów Cosa Nostry, a na dodatek uwielbiacie ostrą kuchnię, zaopatrzcie się w prawdziwy nabój kulinarny - "Mafijną książkę kucharską", której autorem jest Joe Cipolla. Wydawca reklamują ją zdaniem: Doskonały prezent dla prawdziwego mężczyzny. Podejrzewam, że wiele kobiet również nie pogardziłoby takim prezentem. Choć z drugiej strony mężczyzna i gotowanie to doskonałe połączenie. Oby tylko dania... nie zabijały.



O książce - Propozycja nie do odrzucenia dla miłośników dobrej, włoskiej kuchni. Zobacz, co jedzą członkowie mafii i zrób to sam. "Mafijna książka kucharska" z wdziękiem łączy proste, tradycyjne przepisy i anegdoty z dziejów Cosa Nostry.

Autor proponuje 12 typowych mafijnych menu - od przystawek, przez dania główne, po desery. Każdy z przepisów nawiązuje do historii mafii i jej zwyczajów. Przepisy - jak to w kuchni włoskiej - są łatwe, a efekt doskonały. Z przyrządzeniem dań poradzi sobie każdy.

Z ciekawostek - Prawa mafii:
Prawem Omerta inaczej zwanym (Kodem Omerta, nie pisanym kodeksem mafii) nazywamy:
Kod milczenia, ślubowanie, że nigdy nie wyjawi się żadnej tajemnicy mafii i nie wyda się żadnego członka rodziny, nawet pod groźbą tortur, a nawet śmierci. Jest to najbardziej przestrzegana zasada mafii. Pozostałe nie są już tak święte jak w/w, ale również każda z niżej podanych zasad jest surowo przestrzegana.
* Całkowite posłuszeństwo
* Pomoc dla każdego członka rodziny bez niepotrzebnych pytań
* Każdy atak na "Ciebie" lub innego członka rodziny, należy pomścić, upuszczając jak najwięcej krwi. Zasada jest prosta: "Każdy atak na jednego członka rodziny, jest atakiem na całą rodzinę"
* Unikanie jakiegokolwiek kontaktu z władzami.
* Zasada wprowadzona około 1970 r., przez Carla Gambino mówiła "Handluj i giń". Chodziło o sprzedaż narkotyków. Gdy Carlo Gambino dowiedział się o tym precedensie, kazał skasować cała załogę wraz z Capo.
* La Cosa Nostra nie jest instytucją, czy też organizacją publiczną. Tylko włosi o czystej krwi mogli zasilić szeregi mafii. Jednak każdy, kto chciał się wycofać, tajemnice zabierał do grobu.
* W La Cosa Nostra wszyscy Capo, Solideri, Bossowie zajmują się sprawami, które dotyczą La Cosa Nostra.
* Najlepszym słowem wypowiedzianym, jest milczenie.
* Każdy, kto chciałby usunąć szefa, żołnierza z obcej załogi, musi zapytać o zgodę komisji, czyli szefów wszystkich rodzin ze sobą współpracujących.
* Najważniejszy jest szacunek i honor. "Musimy szanować zarówno siebie jak i wszystkich członków La Cosa Nostra"
* Kto zdradza La Cosa Nostre, donosi, bądź w jakikolwiek sposób narusza tę strukturę, musi zginąć, a wraz z nim wszystko, co po sobie zostawia.
* We Włoskiej Cosa Nostra obowiązywała ścisła zasada regulująca dochody z prostytucji: "Pod żadnym pozorem zabrania się jakiegokolwiek dochodu z prostytucji. Każdy Capo, który podejmie się tego precedensu zginie".
* Zasada włoskiej mafii mówiła o zabijaniu w sposób bardzo honorowy. Jeśli zamierzano zabić któregoś z członków, robiono to przy minimalnym ryzyku, że w pobliżu znajdą się kobiety lub dzieci.

Żródło - Lacosanostra.za.pl – strona o mafii włoskiej

Joe Cipolla "Mafijna książka kucharska"; Wydawca: Multico; Format: 120 x 180; Liczba stron: 68; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-7073-598-2


KaHa

Tagi: Joe Cipolla , Mafijna książka kucharska, książka, multico, mafia, prawa mafii, la cosa nostra, mafia włoska, dania włoskie, kuchnia włoska, przepisy,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany