Herbaciarnia, dyskoteka i tawerna

kzarecka

2007-12-12

tawerna_160_01Na pytanie, czy zawsze chciała być pisarką (jakże szablonowe pytanie!), odpowiedziała, że nigdy nie przyszło jej to nawet do głowy, choć książki zawsze kochała. Kiedy dorastała, chciała zostać ilustratorką. A pisać, zaczęła dopiero wtedy, gdy skończyła 33 lata. Chodzi o Sharon Owens, której "Herbaciarnia pod Morawami" była w Polsce bardzo chętnie czytana. Później pojawiła się "Dyskoteka przy Magnoliowej", a nowy rok fani Owens będą mogli przywitać z "Tawerną przy klonowej". W "Chicago Tribune" napisano, że jest przepełniona ciepłem i humorem. W sam raz na chłodny styczeń.


O książce - Piękna Lily i jej mąż prowadzą przytulną tawernę położoną malowniczo w jednym z ostatnich w Belfaście brukowanych zaułków. Nie widzą świata poza sobą i ukochaną tawerną, a stali klienci są dla nich jak rodzina. To tu ściągają co dzień okoliczni marzyciele i dziwacy, dla których niewielki lokal przy Klonowej jest prawdziwym azylem. Ale pewnego dnia pojawia się w mieście deweloper, którego działania mogą zniszczyć ten świat. Jack i Lily postanawiają walczyć o swoje marzenia.
Cudownie ciepła i rozbudzająca wyobraźnię lektura. Sharon Owens ma szczególny dar wciągania czytelnika do swojego świata, a jej nostalgiczny i pełen humoru styl porywa od pierwszej strony. Autorka mieszka w Belfaście i kocha to miasto. Pisze o jego mieszkańcach i potrafi dostrzec w zwykłych ludziach nie tylko wady i śmiesznostki, ale także gorące serca, siłę do walki z przeciwnościami losu i przywiązanie do miejsca, w którym przyszło im żyć.

Sharon Owens „Tawerna przy Klonowej”; Wydawnictwo: Książnica; Format: 125 x 195 mm; Liczba stron: 320; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-245-7615-9

KaHa

Tagi: sharon owens, tawerna przy klonowej, książka, herbaciarnia pod Morawami, dyskoteka przy magnoliowej, belfast, pisarka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany