Angkor

kzarecka

2007-12-13

pa322kiewicz_160Burzliwe losy Kambodży, długotrwałe konflikty wewnętrzne, genocyd Czerwonych Khmerów, inwazja wietnamska, niebezpieczeństwo min i przestępczość kryminalna, nie pozwalały na podziwianie stolicy starożytnego imperium khmerskiego. - twierdzi Jacek Pałkiewicz, autor, dziennikarz, podróżnik-eksplorator. To o nim Michaił Gorbaczow powiedział: - Dotarł do najdalszych i najbardziej niezwykłych zakątków naszej planety. Jego książki i reportaże są czytane z ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. 18 grudnia w sprzedaży pojawi się wzowienie (po prawie 10 latach) książki - "Angkor".O książce - Przepełnione elektryzującym nastrojem niepowtarzalne piękno dramatycznego pojedynku sił drapieżnej przyrody z dziełem geniuszu człowieka wzbudza głębokie doznania estetyczne. Angkor wywołuje spontaniczny wybuch zachwytu i przyśpieszone bicie serca nawet u tak obytego jak ja podróżnika, któremu nigdy nie brakowało bogactwa wrażeń i dreszczy emocji. Cieszy mnie to, bo podziw i oszołomienie zapierające dech w piersi są solą i pieprzem pozostawiającym ślad w egzystencji człowieka. A nie zawsze tak się zdarza, ponieważ każdy obyty w świecie z reguły uodparnia się i staje się nieczuły na widok niecodziennych wspaniałości.
Żadne przesadne i nadmiernie barwne opisy nie są w stanie oddać baśniowej atmosfery panującej pośród khmerskich świątyń. Angielski pisarz i dramaturg, Somerset Maugham, urzeczony zagadkowym czarem tych zabytków, napisał: "Nie można umrzeć, nie zobaczywszy Angkoru".


pa3221

Frederico Mayor (Dyrektor Generalny UNESCO w latach 1987-1999): - Surrealistyczna atmosfera dominuje pośród pochłoniętych przez drapieżną dżunglę legendarnych świątyń khmerskich przewyższających swoją monumentalnością egipskie piramidy i zabytki Majów. Pradawna metropolia monarchii Khmerów oszałamia każdego przybysza.
Książka Jacka Pałkiewicza, zasłużonego ambasadora jednego z najbardziej niezwykłych zabytków stanowiących wspólne dziedzictwo ludzkości, odgrywa niebagatelną rolę w przybliżeniu Angkoru współczesnemu społeczeństwu.


pa3222

Jacek Pałkiewicz - reporter i eksplorator. Twórca survivalu w Europie. W 1975 r. przepłynął samotnie Atlantyk łodzią ratunkową. Współpracował z rosyjskim Centrum Szkolenia Kosmonautów w programie survivalowym. Uczy elitarne jednostki specjalne strategii przetrwania w odmiennych strefach klimatycznych.
Kierował wieloma ambitnymi wyprawami międzynarodowymi. Poznał największe dżungle naszej planety i należy do ostatniej już generacji eksploratorów pustyń. Zna bardzo dobrze Indochiny i Syberię.
W 1996 r. jego naukowa ekspedycja zlokalizowała źródło Amazonki, co zostało
uznane przez Towarzystwo Geograficzne w Limie. Za to odkrycie Pałkiewicz został uhonorowany odznaczeniem Kawalera Orderu Zasługi Republiki Włoskiej. W 2002 r. wyprawa wspierana przez rząd peruwiański zebrała zaskakujące dowody dające szanse na rozwiązanie zagadki El Dorado, jednej z najbardziej fascynujących legend w historii ludzkości.
Członek rzeczywisty Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie. Autor kilkunastu książek i filmów dokumentalnych, dziennikarz publikujący swoje reportaże na łamach poczytnych czasopism europejskich. Laureat głównej nagrody literackiej "Bursztynowy Motyl" im. Arkadego Fiedlera.

Jacek Pałkiewicz "Angkor"; Wydawnictwo: Zysk i S-ka; Format: 135 x 205 mm; Liczba stron: 312; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7506-107-9


Zdjęcia: żróło - Palkiewicz.com


KaHa


Tagi: jacek pałkiewicz, angkor, książka, podróżnik, ekslorer, kambodźa, zdjęcia, wydawnictwo zyks,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany