Alicja w krainie bardzo złych czarów

kzarecka

2007-12-17

zonakinga_160.Dwie rodziny: McDowell i King. W każdej ktoś żyje z pisania. Nieoczekiwanie przedstawiciel jednej z nich umiera. Pozostawia nieukończony rękopis. Przerwaną opowieść podejmuje członek zaprzyjaźnionej rodziny. To jednak nie fikcja. To tak zwane "z życia wzięte". Kiedy Michael McDowell zmarł, "W cieniu płonących świec" postanowiła dokończyć Tabitha King (żona znanego prawie każdemu Stephena). Tak powstała, jak informuje wydawca, epopeja o winie, niewinności, zepsuciu i przetrwaniu, relacjonowana głosami żywych i umarłych. Książka w sprzedaży na początku stycznia.


O książce - Calliope "Calley" Dakin jest ukochaną córeczką tatusia, co wielce irytuje jej matkę Robertę. Drażni ją również to, że dziewczynka słyszy rzeczy, których dziecko słyszeć nie powinno, i wie rzeczy, których dziecko za nic w świecie nie powinno wiedzieć... Calley ma zaledwie siedem lat, kiedy jej ojciec zostaje brutalnie zamordowany i poćwiartowany przez dwie kobiety, bez wyraźnego motywu. Calley z matką muszą uciekać do Pensacola Beach, gdzie w domu identycznym jak ten, w którym mieszkała jej prababcia, czeka na nie obca kobieta. Ona wie, kim jest dziewczynka, i chce zdobyć nad nią władzę.

Michael McDowell
- twórca serii powieści z dreszczykiem "Blackwater", autor scenariuszy telewizyjnych i filmowych, m.in. do czarnej komedii "Sok z żuka" (na podstawie własnego opowiadania).

Tabitha King - autorka siedmiu powieści, m.in. "Survivor" i "The Book of Reuben". Książka "W cieniu płonących świec" jest
jej debiutem na polskim rynku.

Michael McDowell i Tabitha King "W cieniu płonących świec"; Wydawnictwo: Prószyński i S-ka; Tłumaczenie: Tomasz Wilus;
Format: 142 x 202 mm; Liczba stron: 464; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7469-646-3

KaHa

Tagi: Michael McDowell, Tabitha King, W cieniu płonących świec, książka, rękopis, Stephen KIng, sok z żuka, survivor, blackwater, the book of reuben, wydawnictwo prószyński,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany