Świąteczny Mikołajek - posłuchaj Stuhra

kzarecka

2007-12-17

miko322ajekaudio_160Mikołajka czytają dzieci i dorośli. Teraz zarówno wspomniane dzieci, jak i dorośli, Mikołajka mogą posłuchać. A wszystko w wykonaniu wspaniałego, mistrzowskiego duetu. Ojciec - syn, czyli Stuhr razy dwa. Dokładnie, a jakże!, Jerzy Stuhr i Maciej Stuhr. Książka do słuchania, to "Nowe przygody Mikołajka" René Goscinnego w zestawie jedenastu płyt: 10 płyt w formacie audio zawierających około 700 (!) minut nagrania oraz jedna płyta w formacie mp3 (zawierająca oczywiście treść całej książki). Prezentujemy fragment do poczytania i do posłuchania. Zapoznajcie się z nimi, a później biegnijcie do księgarni.Posłuchaj fragmentu "Mikołajka" - czyta Jerzy Stuhr

Fragment
Ucieszyłem się tak, że nie potrafię wam tego opisać. Wziąłem Cukierka na ręce, był cały ciepły, i wybiegłem. Potem wróciłem po pół kilo cukru pudru.

Kiedy wszedłem do domu, zawołałem:

- Mamo! Mamo! Zobacz, co dostałem od pana Companiego!

Kiedy mama zobaczyła Cukierka, otworzyła szeroko oczy, uniosła brwi i powiedziała:

- Ależ to jest kot!

- Tak - wyjaśniłem. - Nazywa się Cukierek, jest synem Bułeczki, pije mleko i nauczę go różnych sztuczek.

- Nie, Mikołaj - powiedziała mama. - Mówiłam ci sto razy, że nie życzę sobie w domu zwierząt. Już kiedyś przyniosłeś mi psa, a potem kijankę i za każdym razem był dramat. Powiedziałam nie i koniec! Odniesiesz to zwierzę panu Companiemu!

- Och, mamo! Mamusiu! - krzyknąłem.

Ale mama nie chciała o niczym słyszeć, więc się rozpłakałem, powiedziałem, że nie zostanę w domu bez Cukierka, że jeśli odniosę Cukierka panu Companiemu, to pan Compani zabije Cukierka, a jeśli pan Compani zabije Cukierka, to ja też się zabiję, że w domu nigdy mi niczego nie wolno i że kolegom pozwalają na mnóstwo rzeczy, których mnie się zabrania.

René Goscinny "Nowe przygody Mikołajka. Książka audio na 10 płytach CD i mp3"; Czytają: Jerzy Stuhr i Maciej Stuhr; Wydawnictwo: Znak; Tłumaczenie: Barbara Grzegorzewska; Czas: ok. 11 godzin; ISBN: 86-240-0877-3

KaHa

Tagi: René Goscinny, Nowe przygody Mikołajka, Książka audio, mp3, jerzy stuhr, maciej stuhr, fragment, do posłuchania,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany