Kto złożył Wam życzenia?

kzarecka

2007-12-21

choinka_160Święta. Przyszły do nas szybciej, niż się wydawało. Człowiek na ogół na nie czeka i czeka (bądź nie czeka i nie czeka). A one i w jednym, i drugim przypadku nadchodzą zdecydowanie szybciej, niż przypuszczaliśmy. Mamy 1 grudnia, 2 grudnia, 3 grudnia, po drodze jeszcze Mikołajki, a później już Boże Narodzenie. Dni po środku jakby nie istniały. W tej przedświątecznej gorączce, którą przeżywa zdecydowana większość z nas, poprosiliśmy kilka osób o złożenie życzeń. Nikt nie odrzucił naszej prośby. I tak będziecie mogli za moment, przeczytać zdania ułożone specjalnie dla Was. Są życzenia krótkie i życzenia długie, są refleksyjne i są zabawne. Są nawet pisane wierszem. Wszystkie jednak dla Was. A to najważniejsze. Wesołych Świąt!
kopia_choinka_01kopia_choinka_01

Drogim czytelnikom PL życzę na święta dużo spokoju, mało telewizora i dobrego trawienia, ot tyle. I jeszcze "pokojowego Nowego Roku”".
Ignacy KarpowiczWszystkiego co najlepsze. Tak, po postu. Życzy czytelnikom portalu
Edward Pasewicz

Moje życzenia dla tych, którzy przystaną, aby się zaczytać:
Wymarzonych książek pod Choinką,
Czasu na ich czytanie,
Wzruszeń, olśnień i uniesień przy spotkaniach z książkami w Nowym Roku.
Serdecznie
Janusz Leon Wiśniewski, grudzień 2007, Frankfurt n. Menem

Czytelnikom, Kasi Zareckiej i całej Redakcji PRZYSTANI LITERACKIEJ - składam życzenia miłych Świąt Bożego Narodzenia. Byśmy wszyscy się starali, aby było serdecznie, byli dla siebie czuli i wyrozumiali, i oby Nowy Rok 2008 przyniósł nam wiele serca od bliskich nam ludzi, a my, byśmy umieli im okazywać, jak są dla nas ważni.
Aleksandra Ziółkowska-Boehm, Wilmington, Delaware, USA


Najlepsze życzenia wigilijne, świąteczne, sylwestrowe, noworoczne oraz wszelkie takie, które pozwolą Wam uśmiechnąć się i żyć lepiej.
Krzysztof Mroziewicz

Tym, którzy kochają książki, nie potrzeba życzyć wrażliwości ani wyobraźni. Oni już to mają. Więc może ciepła i magii w Te szczególne świąteczne dni? Zdrowia i spokoju? A na Nowy Rok szaleństwa i spełnienia marzeń... Niech nam się spełni.
Agnieszka Szygenda

Wielu nieludzko dobrych książek życzę Państwu. I żeby dni grudniowe kończyły się łagodnie, łaskawie, a zaczynały brawurowo. I żeby świat oddał trochę ciepła Państwu. Sny oby były przyjazne i malownicze. I proszę sobie zjeść bez opamiętania i ponucić niezobowiązująco i wypatrzyć wokół siebie cuda-nie-widy. Bo są.
Agnieszka Wolny-Hamkało

Wszystkim zawijającym do Przystani Literackiej aktualnie Wesołych Świąt oraz stale bezpiecznego schronienia przed tsunami bezmyślności i nudy!
Konrad T. Lewandowski

Wszystkim czytelnikom, dotychczasowym, obecnym i przyszłym, z oddaniem życzę wielu dobrych dni i ogromu radości. A gdy Gwiazda Betlejemska zaświeci już jasno i oby na długo, niech rozpromienia Wasze spotkania przy świątecznym stole, niech rozpala wszelkie najskrytsze pragnienia i wiedzie ku nadziei, co nigdy nie zawodzi. Zdrowych, pogodnych, miłych świąt z odrobiną ciszy na lekturę życzy
Jacek Wangin


Drogi Przyjacielu
Życzę Ci
Srebrnych gwiazd na granatowym niebie, które wskażą Ci drogę do domu, gdy zabłądzisz
Śpiewu ptaków i łagodnego szumu drzew za oknem
Bezpiecznych, czułych ramion, w których się schronisz, gdy będzie Ci smutno
Ciepła, które ogrzeje w zimną noc
Słońca, które rozjaśni Twoje życie
Ludzi, dla których będziesz najważniejszą osobą na świecie
Uśmiechu, który doda sił
Oczu, w których zawsze będziesz widział miłość
Miłości, dla której warto cierpieć
Przyjaźni, która pomaga wstać i iść dalej.

Monika Sawicka

Wszystkim już znanym i jeszcze bezimiennym czytelnikom, z okazji Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego roku z życzeniami mnóstwa wspaniałych książek pod choinkę i by stały się one tak ważne, jak pierwsze książki dzieciństwa, wiele wolnego czasu na czytanie i wciąż nowych, cudownych spotkań z bohaterami literackimi. Niech fikcja będzie z Wami!
Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Czytelniczkom i Czytelnikom PL życzę smacznych uszek w Wigilię, całych w Sylwestra, a życzliwych przez okrągły, podłużny i kwadratowy 2008 Rok. I żeby wreszcie szło jak po maśle, za to bez wazeliny ;-) - szczerze i od serca Iza, Sowa mocno zalatana.


Pamiętam, że na długo przed tym, jak zakochałam się w aranżacji kolędy "Mizerna Cicha" śpiewanej przez Staszka Sojkę, nuciłam ją razem z moim dziadkiem i babcią w wigilijny wieczór. Byłam wtedy jednym z niewielu dzieciaków, które ją znały. Gdy w końcu pierwsze słowa przestały mi się kojarzyć z letnią mizerią, dostrzegłam w tej kolędzie piękną prawdę, w której ubóstwo siana splata się ze srebrnymi włosami aniołów, a Dzieciątko staje się kosmicznym okruchem potrafiącym zatrzymać w locie anioły... Boże Narodzenie to takie wyjątkowe święto, w które prawda Małej Istoty jednoczy wszystkich we wzruszającej, ośmielonej opłatkiem atmosferze.
Życzę wszystkim Czytelnikom oraz Redakcji Przystani Literackiej spokoju w Wigilijny Wieczór, ciepła i miłości, która zakradnie się pod odświętną bluzkę i zostanie tam dłużej, niż do północy, a w nadchodzącym roku samych sukcesów i spełnienia marzeń, jeżeli tylko tego chcecie...

Edyta Szałek

Święta Bożego Narodzenia, które symbolizują początek nowej epoki i nadejście dobrej nowiny, mnie osobiście przypominają ludzką egzystencję - wielka radość niesie ze sobą także wielki niepokój, przeczucie nieuchronnie zbliżającego się nieszczęścia, które koniec końców ma się przerodzić w narodziny kolejnej nadziei. Bo życie jest pasmem wzlotów i upadków. Czy tak być musi? Może i tak, jednak to nie powód, aby nie wierzyć, iż po zdobyciu szczytu czeka nas nie zejście w ciemną dolinę, ale następne kuszące wyzwanie, które dostarczy nowych, wspaniałych doznań. Dlatego życzę wszystkim, by nadchodzące święta niosły tylko i wyłącznie pozytywne emocje, aby w tych magicznych dniach spełniały się najskrytsze dobre marzenia i żeby taki stan trwał wiecznie... A w każdym razie tak długo, aż będziemy mieli dosyć ciągłej słodyczy i powodzenia...
A mniej uroczyście i pompatycznie: życzę wszystkim twórcom i sympatykom Przystani Literackiej wszystkiego najlepszego, zdrowia, szczęścia, pomyślności, mało pracy ale dużo radości (z należytym - rzecz jasna - wsparciem finansowym). Poza tym:
- żeby pod choinką leżało to, co każdy sobie wymarzył,
- żeby nawet najgorsza teściowa przemówiła ludzkim głosem,
- żeby jeść, jeść, jeść, ale się nie przejeść,
- żeby w ogóle było fajnie, super, ekstra, cool, jazzy i tak dalej, ale jednak przede wszystkim po polsku - radośnie, szczęśliwie, wspaniale, niesamowicie.
No i jeszcze życzyłbym sobie i Wam, aby ci tam wysoko, wysoko, którzy niezależnie od opcji politycznej zawsze mienią się być najlepszymi z możliwych rządców naszego kraju, bardziej pracowali nad tym, by polskie realia przypominały zwyczajną zdrową rzeczywistość, a nie zły sen pisarza science-fiction. Niech nie wyręczają literatów, prześcigając się w pomysłach rodem z powieści grozy. Twórcy sobie bez tego doskonale poradzą, a ludzie będą szczęśliwsi.

Rafał Dębski

Drogim Czytelnikom i Redakcji Przystani Literackiej życzę spokojnych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia, odkrycia w nich - dla siebie - tego co najlepsze i najcenniejsze. Obyście pod choinką znaleźli wiele cennych książkowych prezentów, których lektura umilać Wam będzie długie zimowe wieczory.
Niech 2008 rok, w tej chwili jeszcze nie zapisana księga, przyniesie Wam mnóstwo pozytywnych zwrotów akcji, wielu wspaniałych prywatnych bohaterów i same szczęśliwe rozwiązania rozmaitych życiowych wątków.
Wszystkim, którzy w powodzi wydawniczych propozycji zamiast fasoli wyłuskali mój debiut i jego kontynuację, bardzo dziękuję za kredyt zaufania. Mam nieskromną nadzieję, że "Socjopata" osłodził wielu z Was mijający właśnie rok 2007. Pamiętajmy, że dopóki potrafimy się śmiać z samych siebie, jesteśmy psychicznie bezpieczni. Wszystkiego dobrego!

Daniel Koziarski


Bardzo trudno złożyć życzenia, które nie brzmiałyby banalnie. Szczerze mówiąc, nie jestem dobry w składaniu życzeń. Zawsze mam wrażenie, że to czego życzę, adresat słyszał już setki razy. Niewątpliwie, miło jest usłyszeć życzenia, nawet jeśli są oklepane i wyświechtane niemożebnie - to prawda. Jednak chciałoby się potrafić formułować życzenia tak, jak jeszcze nikt dotąd. Czy to możliwe? Może i tak, ale pod warunkiem, że jest się Wisławą Szymborską. Ja nie jestem Wisławą Szymborską, ale spróbuję. Z tym, że - uprzedzam - te życzenia wpisują się w nurt poezji niezwykle abstrakcyjnej.
Drodzy czytelnicy szacownej Przystani!
Ty Drogi Panie i Ty Piękna Pani!

W Boże Narodzenie:
- Rozmawiajcie dużo
(nie o polityce)
- Jedzcie mniej
(nie przy polityce)
- Śmiejcie się więcej
(nie z polityki)
- Pijcie tak sobie
(nie do polityki)
Oglądajcie mało.
Słuchajcie.
Możecie też pośpiewać,
Nie tylko kolędy,
Może nawet z podziałem na głosy.
A poza tym - banalnie - to Wam życzę w Święta,
By każdy z Was dostał fajnego prezenta.

Maciej Orłoś

Gdy blask Choinki padnie na Szopkę,
A Gwiazdka pierwsza jasno zaświeci,
Szczęścia i zdrowia rozpalę Ogień,
Który w mych myślach do Was poleci.

Bądźcie radośni w tę Noc szczególną
Bądźcie i później – przez Roku kolejki
Tego Wam życzy autor książkowy –
Od Morsa i Pinky, i Szyfru Matejki...

Dariusz Rekosz

Gdy padło już tyle słów, cóż jeszcze można dodać? Życzymy Wam przede wszystkim świętego spokoju. Odpocznijcie, nabierzcie sił. Przed Wami jeszcze Sylwester. A później? A później jak każdego dnia - wszystko od początku. Wszystkiego dobrego!
Redakcja Przystani Literackiej


Tagi: przystań literacka, życzenia, janusz wiśniewski, ignacy karpowicz, krzysztof mroziewicz, agnieszka wolny-hamkało, małgorzata gutowska-adamczyk, rafał dębski, aleksandraziółkowska-boehm, maciej orłoś, konrad lewandowski, iza sowa, agnieszka ,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany