Jeszcze raz i... jeszcze raz

kzarecka

2007-12-21

jeszczeraz_160No proszę, jak to na tym świecie bywa! Na ogół kolejność jest taka, że ktoś napisze książkę, a ktoś inny ją zekranizuje. A tu mamy małą odwrotność. Scenariusz do filmu powstał na podstawie pomysłu Ilony Łepkowskiej oraz Erwina Wencla. A książka? A książka napisana jest w oparciu o film. Nawet ta sama spółka medialna jest zarówno prodecentem filmu i wydawcą książki. A wszystko razem brzmi - "Jeszcze raz". Autorką publikacji jest Małgorzata Budzyńska. Wielu osobom znana jako "ta od Ali Makoty". Gdyby miała być kimś innym niż jest, chciałaby być Albertem Einsteinem lub Marią Curie-Skłodowską. Hm... "Seksmisja" mi się przypomina...O książce - Opowieść o narodzinach dojrzałej i młodzieńczej miłości, historia romantycznych perypetii matki i córki. Anna to żywiołowa, bardzo atrakcyjna, czterdziestotrzyletnia tłumaczka. Samodzielnie wychowuje córkę, dziewiętnastoletnią Kasię. Co musi się stać, by Anna pomyślała: "Uwierzyłam w miłość, uwierzyłam w czułość, w spełnienie marzeń... Ja, kobieta po czterdziestce... Czy jestem aż tak naiwna?" Michał to bardzo przystojny, zamożny prawnik, zmęczony codziennymi kompromisami. Oczarowany Anną dokłada wszelkich starań, by wspólne wakacje w Zakopanem stały się punktem zwrotnym w jej i jego życiu... Kasia, śliczna, świeżo upieczona studentka psychologii jest zafascynowana zdrowym stylem życia. Biega, uprawia jogę, jest wegetarianką. Na imprezach bywa sporadycznie. Jednak podczas jednej z nich poznaje chłopaka, który tak łatwo nie będzie chciał zniknąć z jej życia... Paweł jest typowym luzakiem - imprezowiczem. Kocha życie, ładne dziewczyny, drogie samochody i dobrą zabawę. Czy spędzenie dwóch tygodni nad pięknym, słonecznym Bałtykiem spowoduje, że oboje stwierdzą, iż spotkali swoją drugą połówkę jabłka?

jawa1_420

jawa2_420

O filmie - Przedpremierowy pokaz filmu zaplanowano na tuż po świętach, czyli 28 grudnia. Natomiast oficjalna premiera odbędzie się 4 stycznia. Wyreżyserował Mariusz Malec, a na ekranie, na którym rozgrywać się będą romantyczne perypetie matki i córki oraz ojca i syna, zobaczyć będzie można: Danutę Stenkę, Jana Frycza, Anię Antonowicz, Przemysława Cypryańskiego.

jawa5_420

jawa3_420

Małgorzata Budzyńska "Jeszcze raz"; Wydawnictwo: Jawa Sp. z o.o.; ISBN: 978-83-918-0363-9

Zdjęcia - Maciej Dyczkowski
Źródło: Jawamedia.com

KaHa

Tagi: jeszcze raz, film, książka, malgorzata budzyńska, ilona łepkowska, erwin wencel, erwina wencla, Danuta Stenka, Jan Frycz, Ania Antonowicz, Przemysław Cypryański, zdjęcia, jawamedia, jawa, wydawnictwo jawa, premiera, prapremiera,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany