Coś pożyczonego, coś niebieskiego i...

kzarecka

2007-12-31

cosniebieskiego_160O "Coś pożyczonego" - pierwszej części opowiadającej historię przyjaciółek Rachel i Darcy, autorka bestsellerowej powieści "Diabeł ubiera się u Prady" (przy okazji - książka zdecydowanie lepsza niż film!) Lauren Weisberger powiedziała: - Nie musisz pożądać chłopaka swojej najlepszej przyjaciółki, aby zachłysnąć się tą historią, uwierz mi na słowo… Masz przed sobą powieść, której nie będziesz mogła odłożyć, i bohaterkę, której z całych sił będziesz kibicowała. Czytając, świetnie się bawiłam. A już w pierwszej połowie stycznia będzie można poznać dalsze losy kobiet. Na rynku pojawi się bowiem "Coś niebieskiego", czyli druga książka Emily Giffin.O książce - Dalsze losy Darcy i Rachel, poruszająca historia przyjaźni, miłości i zdrady pokazana z perspektywy Darcy, ale przede wszystkim powieść o wewnętrznej przemianie, dojrzewaniu do macierzyństwa i miłości.

Co zrobić, gdy wspaniały mężczyzna, z którym chcesz spędzić życie, okazuje się daleki od ideału? Czy lekarstwem na zranioną dumę powinien być nowy związek? Jakie są szanse na to, że beztroska kobieta stanie się nagle odpowiedzialną matką? Darcy ma wszystko, o czym marzą kobiety – urodę, seksapil, męskie zainteresowanie, wyczucie stylu, świetną pracę, przystojnego i bogatego narzeczonego. A także lojalną przyjaciółkę Rachel.
Tydzień przed ślubem Dex rzuca Darcy. Ona przyjmuje to w miarę spokojnie. Jednak gdy dowiaduje się, że zdradził ją z Rachel, w której zakochał się z wzajemnością, wpada we wściekłość. Obwinia oboje o rozpad swego narzeczeństwa, choć sama ma romans z drużbą Deksa, Marcusem, i spodziewa się jego dziecka.


Emily Giffin - dla pisarstwa porzuciła karierę prawniczą. W 2001 roku wyprowadziła się z Nowego Jorku do Londynu, gdzie znalazła agenta i podpisała z wydawcą kontrakt na dwie książki ("Coś pożyczonego" oraz "Coś niebieskiego"), które okazały się wielkim sukcesem i trafiły na listę bestsellerów "The New York Times". Trzecia powieść Giffin to "Dziecioodporna".


Emily Giffin "Coś niebieskiego"; Wydawnictwo: Otwarte; Liczba stron: 384; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7515-030-8


KaHa

Tagi: coś niebieskiego, coś pożyczonego, emily giffin, książka, książki, bestseller, wydawnictwo otwarte, dziecioodporna, lauren weisberger, diabeł ubiera się u Prady, książka, film,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany