Wagner z kresek

kzarecka

2008-01-03

pierscien_160Ryszard Wagner był ulubionym kompozytorem Adolfa Hitlera - tak powiedziała ponad pięć lat temu dyrektor Opery Dolnośląskiej. We Wrocławiu miał być wtedy wystawiany "Pierścień Nibelunga", czyli czteroczęściowa opera Wagnera. "Złoto Renu", "Walkiria", "Zygfryd", "Zmierzch bogów" to 16 godzin muzyki. Teraz adaptację tetralogii operowej "Pierścień Nibelunga" przedstawia Philip Craig Russell. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie była to adaptacja... komiksowa. Porywająca opowieść fantasy pojawiła się w Kolekcji Mistrzowie Komiksu. Ma ponad 400 stron. Cena za dzieło niestety bardzo wysoka - waha się w granicach 130-150 zł. Czasami jednak warto wydać tyle pieniędzy.


O publikacji: - Historia o legendarnym pierścieniu, wykonanym ze skradzionego syrenom złota, którego posiadacz zdobędzie władzę nad światem, jeśli wyrzeknie się wszelkiej miłości. Klejnot wzbudza ogromne pożądanie, a jego dzieje tworzą wielką epicką sagę. Miłośników komiksu z pewnością zachwyci zarówno graficzna strona dzieła, jak i sposób adaptacji historii wagnerowskiej.

nibelung1_620

Ze Wstępu Matta Wagnera
Craig Russell osiągnął maestrię, o jakiej większość rysowników może tylko marzyć. Jego wyraziste wyczucie pasji i rozkoszy lśni na każdej stronie dzieła, które jest osiągnięciem wyjątkowym.
"Pierścień Nibelunga" to zdumiewająca wizja przemieniona w rzeczywistość, donośne crescendo głosu, który osiąga swoją pełnię.

nibelung2_620

Neil Gaiman: - Piękna adaptacja Pierścienia, dokonana przez P. Craiga Russella, jest nie tylko najwierniejszym i najbardziej inspirującym przedstawieniem opery w formie komiksowej, ale także znakomitą sagą fantasy.

Will Eisner: - Mistrzowska adaptacja heroicznej opery Wagnera zachowuje całą klasyczną, teatralną magię pierwowzoru. Russell opowiada tę historię pięknie i przystępnie.

nibelung3_620

Philip Craig Russell - amerykański scenarzysta i rysownik komiksowy (należy dodać, że jeden z najsławniejszych) oraz ilustrator książkowy. Wiele z jego dzieł zdobyło Nagrody Eisnera i Harveya. Na swoim koncie ma między innymi adaptację
opery Wolfganga Amadeusza Mozarta "Czarodziejski flet". W najbliższych planach ma narysowanie komiksowej wersji sagi o Elricu z Melnibone, bohaterze książek Michaela Moorcocka.

Philip Craig Russell "Pierścień Nibelunga"; Wydawnictwo: Egmont; Liczba stron: 424; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-237-29-37-2

KaHa

Tagi: Philip Craig Russell, Pierścień Nibelunga, komiks, opera, ryszard wagner, Złoto Renu, Walkiria, Zygfryd, Zmierzch bogów, wolfgang amadeusz mozart, opera dolnośląska, wydawnictwo egmont, neil gaiman, will eisner, fantasy, kolekcja mistrzowie k,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany