Konkurs o Harrym Potterze

kzarecka

2008-01-04

harryinsygnia_160Potteriada - cóż to takiego? Otóż to nic innego jak konkurs wiedzy o młodym czarodzieju. Siódma część przygód, czyli "Harry Potter i insygnia śmierci" będzie wydzierana sobie z rąk w nocy z 25 na 26 stycznia. Spokojnie z pewnością nie będzie, ale powieści powinno starczyć dla wszystkich. Bowiem, jak informuje wydawca, księgarze i hurtownicy zamówili rekordową liczbę książek - 630 tysięcy egzemplarzy. Harry to jednak złota żyła dla wielu. Wracając jednak do konkursu - interesuje was trzydniowa wycieczka do Londynu, połączona ze zwiedzaniem miejsc znanych z powieści? Jeśli tak, czytajcie dalej.Magiczna noc premiery - z okazji rozpoczęcia sprzedaży długo oczekiwanej, najnowszej części z serii J.K. Rowling, we wszystkich księgarniach wydawnictwa Świat Książki odbędzie się wspomniany wyżej konkurs.

Potteriada, czyli Konkurs Wiedzy o Harrym Potterze rozpocznie się dokładnie 25 stycznia o godz. 22:30 (jeśli jesteście fanami pisarstwa Rowling i nie macie zamiaru czekać na książkę dłużej, a w waszym mieście jest księgarnia ŚK, warto tam podejść). Do Londynu łatwo jednak nie będzie się wybrać. Dlaczego? Trzeba mieć sporą wiedzę.

Zadaniem uczestników pierwszego etapu będzie rozwiązanie quizu złożonego z 60 pytań dotyczacych wcześniej wydanych tomów serii. W każdej ksiegarni trzy osoby, które zdobędą największą ilość punktów, otrzymają w nagrodę najnowszą książkę o przygodach Pottera. Ponadto zwycięzca może się ubiegać o nagrodę główną - wycieczkę do Londynu śladami Harrego.

To tak w zarysie. A wszystkiego dokładnie z pewnością dowiecie sie na miejsu.

KaHa

Tagi: harry potter, konkurs, konkurs o harrym potterze, harry potter i insygnia śmierci, premiera, naklad, wydawnictwo, świat książki, potteriada, konkurs wiedzy o harrym potterze, jk rowling, seria, tom, wycieczka do londynu, londyn,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany