Słowo zapisane, nieszczęście zasiane - opowieści Grzegorczyka

kzarecka

2008-01-04

grzegorczyk_160Trylogia o księdzu Groserze wprowadziła do opinii publicznej niemałe zamieszanie i była tematem wielu sporów wśród środowisk chrześcijańskich. Katolicki pisarz przełamuje w niej tabu, w odważny sposób, bez lukrowania, wykłada prawdę o polskim kościele i życiu duchowieństwa. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na temat trylogii Jana Grzegorczyka, wybierzcie się na wrocławskie spotkanie. Autor powiedział kiedyś, że głód na opowieść o życiu księdza poza biurem parafialnym i poza ołtarzem jest wielki. Jeśli i wy go czujecie, to te spotkanie może was nakarmić. Książki budziły kontrowersje zanim się pokazały. Teraz może być równie ciekawie.


Spotkanie z Janem Grzegorczykiem - pisarzem, publicystą, felietonistą, tłumaczem, autorem scenariuszy filmowych i słuchowisk radiowych, odbędzie się 6 stycznia o godz. 17:00. Zainteresowani dyskusją powinni udać się na Pl. Dominikański 2, gdzie znajduje się klasztor oo. Dominikanów. Spotkanie z autorem poprowadzi redaktor naczelny miesięcznika "W drodze" Paweł Kozacki.

Poczytaj o książkach Grzegorczyka - "Adiue", "Trufle" i "Cudze pole".

KaHa

Tagi: jan grzegorczyk, książka, adiue, trufle, cudze pole, ksiądz groser, opowieść, spotkanie, wroclaw, klasztor dominikanów, w drodze,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany