Head hunter

kzarecka

2008-01-08

322owcyg322ow_160Walka o stanowisko może stać się sytuacją ekstremalną. A w sytuacji ekstremalnej człowiek zdolny jest do wszystkiego. Mottem książki Michela Crespy'ego jest "Nawet jeśli wygrasz wyścig szczurów, nadal będziesz szczurem". A pamiętacie "Malcziki" Yugotona? Który na górę, który spada w dół. Kto bardziej sprawnie własny los swój kuł. Więc się i wspinać, świeczki warta gra. W systemie siła, a, a, a, a". Też o wyścigu. Z tą tylko różnicą, że w "Malczikach" nikt nie zostaje zamordowany. A w "Łowcach głów" owszem. Oto thriller z przenikliwą analizą ludzkich zachowań w warunkach bezwzględenj rywalizacji.


O książce - "Pański profil zawodowy mógłby nas zainteresować. Czy zechciałby pan nawiązać z nami kontakt?" Jak można się oprzeć takiemu e-mailowi, zwłaszcza gdy jego nadawcą jest jedna z najbardziej prestiżowych agencji łowców głów? Jérôme Carceville, chwilowo bezrobotny menedżer wysokiego szczebla, po licznych testach zostaje zakwalifikowany do ostatniego etapu rekrutacji: tygodniowego stażu na wyspie pośrodku alpejskiego jeziora. Tam, razem z piętnastką innych kandydatów, weźmie udział w symulacji wojny ekonomicznej. Przydzieleni do trzech fikcyjnych firm będą musieli wyeliminować konkurentów. Ich bronią będzie komputer i garść informacji o strategicznym znaczeniu... W napiętej atmosferze osaczenia przekonają się, że walka o stanowisko może stać się sytuacją ekstremalną. A w sytuacji ekstremalnej człowiek zdolny jest do wszystkiego. Pod rosnącą presją pękają i kruszą się charaktery, znikają skrupuły, a wirtualna gra przekształca się w walkę na śmierć i życie.
Michel Crespy – francuski pisarz i profesor socjologii, stworzył mrożący krew w żyłach, niepokojąco realistycznym thriller.

"Łowcy głów" są metaforą reguł rządzących dzisiejszym światem i niezwykle trafnym wizerunkiem umysłowości i języka tych, którzy są jego siłą napędową – wyspecjalizowanych kadr kierowniczych. Walory literackie: elegancja przenikniętego gorzką autoironią stylu, znakomicie sportretowany korowód charakterów, narastające napięcie oraz uniwersalna wymowa przyczyniły się do międzynarodowego sukcesu powieści – przetłumaczono ją na wiele języków, od angielskiego po japoński.

Książka pojawi się w sprzedaży 24 stycznia.

Michel Crespy "Łowcy głów"; Wydawnictwo: Amber; Format: 148 x 208 mm; Liczba stron: 248; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-241-2986-7

KaHa

Tagi: łowcy głów, michel crespy, head hunter, książka, thriller, wydawnictwo amber, wyścig szczurów, yugoton, malcziki,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany