Strach Grossa

kzarecka

2008-01-08

strach_160Angielskie wydanie książki Grossa wywołało burzę polemik i komentarzy (po przeczytaniu książki recenzent w jednej z amerykańskich gazet napisał, że do tej pory największy antysemityzm jakiego ślady można spotkać na świecie jest... w Polsce). Za kilka dni w sprzedaży pojawi się wydanie polskie, o którym jest równie głośno. Jeśli ktoś jakimś cudem nie natknął się na informacje na temat książki w telewizji, gazetach lub w jakimkolwiek innym źródle - dziś może poczytać w PL o "Strachu. Antysemityzmie w Polsce tuż po wojnie. Historii moralnej zapaści".
O książce - Jan Tomasz Gross znów dotyka bolesnej tematyki antysemityzmu. Odkrycia, których dokonał, pisząc o sprawie zamordowanych przez polskich sąsiadów Żydów z Jedwabnego, wstrząsnęły opinią publiczną i zmusiły nas do rewizji głęboko zakorzenionej wizji własnej historii.

W "Strachu..." autor analizuje doświadczenia wracających do domów polskich Żydów i konfrontuje je z najnowszymi polskimi i światowymi badaniami naukowymi. Efektem jest socjologiczno-historyczny esej, który omawia kwestię antysemityzmu w Polsce tuż po zakończeniu wojny, i który swoją kulminację znajduje w reinterpretacji największego w powojennej Europie pogromu Żydów w Kielcach.

To książka, która zmusza do myślenia i szczerej rozmowy.

Jan Tomasz Gross "Strach. Antysemityzm w Polsce tuż po wojnie. Historia moralnej zapaści"; Wydawnictwo: Znak; Format: 144 x 205 mm; Liczba stron: 344; Okładka: twarda; ISBN: 978-83-240-0876-6

KaHa

Tagi: strach, książka, gross, jan tomasz gross, antysemityzm, antysemityzm w polsce tuż po wojnie, historia moralnej zapaści, strach grossa, wydawnictwo znak,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany