Amerykańska Joanna Chmielewska

kzarecka

2008-01-11

kochajalbozdradz_160Wydawnictwo Amber porównało Susan Isaacs do Joanny Chmielewskiej. Dlaczego? Otóż dlatego, że amerykańska autorka słynie z błyskotliwych powieści z sensacyjną intrygą i sympatycznymi, przebojowymi bohaterkami, obdarzonymi ciętą ironią i poczuciem humoru. Jej "Kochaj albo zdradź" to międzynarodowa afera szpiegowska i zawrotne tempo. A przede wszystkim przy czytaniu można podobno nieźle się ubawić. Czy dorówna Królowej Polskiego Kryminału? Trudno orzec. Proponuję na koniec stycznia (wtedy odbędzie się premiera książki) powieść kupić i ocenić.


O książce - Pisarka i scenarzystka popularnego serialu szpiegowskiego, szczęśliwa żona i matka – Katie Schottland ma wszystko. Dręczy ją tylko jedno: dlaczego piętnaście lat temu wyrzucono ją z CIA. Była co prawda zaledwie analitykiem i nie uczestniczyła w niebezpiecznych akcjach, lecz praca dla wywiadu napawała ją dumą. Telefon od byłej koleżanki z Agencji daje szansę na rozwiązanie zagadki. Wykorzystując swoją inteligencję i nieco przesadnie wybujałą wyobraźnię, Katie rusza na podbój szpiegowskiego świata. Szybko przekonuje się jednak, że tu nie ma efektownych przygód i dzielnych asów wywiadu ze stron jej powieści. Tu kule są prawdziwe, mało kto żyje długo i szczęśliwie, a tajnej misji nie prowadzi się w szpilkach.

Susan Isaacs - Zadebiutowała w 1978 roku. Do tej pory napisała dwanaście książek. Najnowsza - "Past Perfect", wydana w 2007 roku, to właśnie oczekiwana przez nas powieść "Kochaj albo zdradź". Autorka należy między innymi do Mystery Writers of America. Recenzuje książki dla takich gazet jak: "New York Times", "Los Angeles Times", "Washington Post", "Newsday".

Susan Isaacs "Kochaj albo zdradź"; Wydawnictwo: Amber; Format: 148 x 208 mm; Liczba stron: 288; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-241-2993-5

KaHa

Tagi: kochaj albo zdradź, susan isaacs, książka, powieść, joanna chmielewska, amerykańska joanna chmielewska, wydawnictwo amber, past perfect, mystery writers of america,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany