Cherudek - wiara to herezja

kzarecka

2008-01-14

cherudek_160Bardzo ważna informacja dla każdego, kto niecierpliwie wypatrywał na horyzoncie każdej kolejnej książki autorstwa Valeria Evangelistiego - 21 stycznia w sprzedaży pojawi się "Cherudek"! Mistrzowsko splecione plany czasowe, średniowiecze, wykorzystanie magii i mitów to znaki rozpoznawcze autora. Tym razem będziemy mieli przyjemność poznać najbardziej oniryczną z książek o inkwizytorze Nicolasie Eymerichu - przebiegłym żołnierzu Boga. Wiara to herezja. Cnota to grzech. Rzeczywistość to pozór.O książce - Jest rok 1360. Na polach bitewnych wojny stuletniej panuje spokój. Jednak kruchy rozejm może się zakończyć, gdy orszak angielskich posłów zostaje wybity przez tajemniczy oddział zbrojny. Przebiegły intrygant, inkwizytor Nicolas Eymerich, wyrusza, by rozwiązać zagadkę armii najemników, o której krążą niewiarygodne pogłoski. Tymczasem w okolicy na sile zyskuje kult, którego przedstawiciele kontaktują się z duchami. W politycznym chaosie pojawia się wielu graczy, a szaleństwo, świętość i herezja przestają się od siebie różnić.
Sześć wieków później trzech jezuitów przybywa do pogrążonego we mgle sennego miasteczka. Wypełniając tajemniczą misję, poszukują ksiąg, znaków i śladów z przeszłości. Stopniowo orientują się, że rzeczywistość to tylko pozór, a prawda leży w mrocznej historii miasteczka, które powoli zamienia się w pułapkę.

Natomiast w Negentropii, miejscu poza czasem, mieszka pradawna istota, która w oczekiwaniu na upragnioną śmierć splata wątki cudzych snów.

"Cherudek" to mozaika przenikających się światów i planów czasowych, która odsłania się stopniowo przed oczami czytelnika. Mroczny klimat, jakby z pogranicza jawy i snu, przywodzi na myśl książki Philipa K. Dicka.

Pozostałe książki z serii o inkwizytorze Eymerichu:
* "Zamek Eymericha"
* "Nicolas Eymerich. Inkwizytor"
* "Mater Terribilis"

Valerio Evangelisti "Cherudek"; Wydawnictwo: Znak; Tłumaczenie: Joanna Wajs; Format: 136 x 205 mm; Liczba stron: 564; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-240-0916-9

KaHa

Tagi: valerio evangelisti, cherudek, książka, inkwizytor, Eymerich, philip dick, Zamek Eymericha, Mater Terribilis, nicolas eymerich inkwizytor, seria, żołnierz boga,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany