Lista bestsellerów 2007

kzarecka

2008-01-18

listabestsk_160Świat Książki podliczył sprzedaż swoich publikacji. Niezaprzeczalnym faworytem okazał się Patrick Süskind i jego "Pachnidło" (powieść została wydana w listopadzie 2006 roku; nie ma jednak, co się dziwić - wcześniej utrzymywała się na światowych listach bestsellerów przez... trzy lata!; do takiej sprzedaży przyczyniła się z pewnością również ekranizacja z Benem Whishawem w roli głównej). Druga na liście Świata Ksiązki jest publikacja o Bartoszewskim (różnica aż 50-u tysięcy egzemplarzy między pierwszym a drugim miejscem), trzecia o Kapuścińskim (słowem - wielcy w wielkim stylu wygrywają). Spójrzcie na całą listę bestsellerów 2007.


1. Patrick Süskind "Pachnidło" – 144 801 egz.

Genialny, a zarazem potworny człowiek, Jan Baptiste Grenouille posiada węch absolutny: swoje otoczenie rozpoznaje powonieniem lepiej niż inni ludzie oczyma. Jego fenomenalna pamięć przechowuje miliony woni... Odkąd Grenouille odkrywa, że jego przeznaczeniem jest zostać największym perfumiarzem wszech czasów, nie opuszcza go marzenie o wydestylowaniu wonności nad wonnościami... pachnidła z dziewiczego ciała kobiecego. Jeśli nawet uświadamia sobie, że u podstaw tego marzenia legło morderstwo, jest mu to najzupełniej obojętne.


2. Michał Komar
"Władysław Bartoszewski. Wywiad rzeka" – 92 367 egz.

Profesor Bartoszewski opowiada o całym swym długim i niezwykłym życiu. Jego historia osobista pełna zaskakujących wydarzeń, osób sławnych i bohaterów, znanym nielicznym, stapia się z ponadczasowymi refleksjami na temat naszej racji stanu, katolicyzmu, tolerancji, skomplikowanych wyborów moralnych, politycznych, ludzkich.

3. Witold Bereś i Krzysztof Brunetko
"Kapuściński. Nie ogarniam świata" – 77 709 egz.

Książka ukończona już po śmierci pisarza, oparta o ponad 200 stron szerzej nieznanych rozmów prowadzonych z Ryszardem Kapuścińskim przez obu autorów. Wraz z komentarzami i wspomnieniami jest podsumowaniem dwudziestu lat po upadku komunizmu i analizą największych problemów, jakie mogą trapić świat w nadchodzących latach. Tom zawiera również wiele nieznanych zdjęć Ryszarda Kapuścińskiego i obszerne kalendarium życia i twórczości pisarza.


4. Paulo Coelho "Życie" – 69 066 egz.

Wybór krótkich cytatów z różnych powieści sławnego pisarza sentencje z m.in. "Alchemika", "Pielgrzyma", "Być jak płynąca rzeka" zbiór ułożony tematycznie.

5. Grzegorz Miecugow i Tomasz Stanecki
"Kontaktowi, czyli szklarze bez kitu" – 58 499 egz.

Autorzy, popularni dziennikarze, zdradzają kulisy programu, ze swadą przytaczając fakty i anegdoty ze współpracy ze znanymi satyrykami, politykami, telewidzami i ze sobą nawzajem. W specjalnym "Alfabecie" jest - jak piszą - wszystko to, co chcieliśmy zawsze Państwu opowiedzieć, ale wstydziliśmy się to zrobić.

6. Manuela Gretkowska
"Kobieta i mężczyźni" – 55 523 egz.

Powieść psychologiczno obyczajowa z wątkiem romansowym - ostry język, seks, kontrowersyjne poglądy, bezkompromisowy portret Polski i Polaków w chwili odejścia Papieża.

7. Tomasz Lis
"PIS-neyland" – 43 106 egz.

Zbiór felietonów Tomasza Lisa, publikowanych w latach 2005-2007 w "Gazecie Wyborczej", "Polskapresse" i "Dzienniku Łódzkim".

8. Lisa See "Miłość Peonii" – 40 408 egz.

Romans obyczajowy z akcją w XVII-wiecznych Chinach pióra sławnej autorki. Oryginalna historia miłosna rozgrywająca się na Ziemi i w zaświatach. Kronika rodzinna, egzotycznych obyczaje, rola kobiety w tradycji Wschodu. Szesnastoletnia Peonia, urodziwa i majętna, na kilka miesięcy przed ślubem z nie znanym sobie mężczyzną, zakochuje się w poecie Renie. Umiera na "miłosną chorobę" nie wiedząc, że to właśnie on był jej przeznaczony. Ale w chińskiej tradycji świat żywych przenika się ze światem duchów i Peonia wciąż może zostać jego żoną. By tak się stało, musi pokierować wszystkim z zaświatów.

9. William Sommerset Maugham
"Malowany welon" – 38 800 egz.

Historia pięknej, lecz spragnionej miłości Kitty Fane, rozgrywająca się w Chinach i Anglii w latach 20-tych XX wieku. Uwikłana w romans kobieta zostaje zmuszona przez męża, bakteriologa, do wyjazdu w głąb Chin, do małej wioski ogarniętej epidemią cholery. Zazdrosny mąż ma nadzieję, że Kitty umrze. Wszechobecne spustoszenie pobudza kobietę do refleksji nad jej przeszłym i obecnym życiem. Powoli i boleśnie uczy się kochać. Jest już jednak za późno.

10. Joseph Murphy
"Potęga podświadomości" – 38 342 egz.

Książka jest sztandarowym dziełem Josepha Murphy`ego. Dowodzi ona, że procesy psychiczne przebiegające poza naszą świadomością i bez jej udziału, będące ważną częścią naszej osobowości, mogą być wykorzystane w sposób celowy, po naszej myśli. Służą temu specjalne techniki, zbadane, sprawdzone i opisane w tej książce, poparte konkretnymi przykładami.

KaHa

Tagi: świat książki, lista bestellerów, książka, powieść, publikacja, film, ben whishaw, patrick suskind, pachnidło, kapuściński, bartoszewski, Michał Komar, Władysław Bartoszewski Wywiad rzeka, Witold Bereś, Krzysztof Brunetko, Kapuściń,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany