Marker genetyczny Cooka

kzarecka

2008-01-23

merker_160Jest światowej sławy mistrzem thrillera medycznego. Praktycznie nie trzeba nawet podawać jego nazwiska. Wystarczy powyższe zdanie i wszystko jasne. Robin Cook. Mamy kolejne wznowienie jego książki. Tym razej jest to "Marker". Autor splata w tej powieści ponure zbrodnie, gorącą miłość i diaboliczny spisek. Pisarz stara się we wszystkich swoich książkach ukazać niebezpieczeństwa płynące z medycyny i żądnych sławy lekarzy. Najciekawsza w tym wszystkim jest jednak świadomość, że Cook przy tworzeniu swoich dzieł, wykorzystuje własne doświadczenia chirurga. I może dlatego jest taki poczytny?


O książce - Laurie Montgomery bada serię dziwnych zgonów w Manhattan General, szpitalu giganta medycznego AmeriCare. Wkrótce dowiaduje się, że odkryto u niej marker genu odpowiedzialnego za raka piersi, i trafia do... Manhattan General. Czy działający w szpitalu morderca i jego tajemniczy zleceniodawcy zdążą dopaść Montgomery, czy może przyjaciel, który bardzo skomplikował jej życie, stanie na wysokości zadania? A może to zazdrosny o partnerkę Jack Stapleton, żywiący od dawna urazę do AmeriCare, zdąży z odsieczą?

Robin Cook "Marker"; Wydawnictwo: Rebis; Tłumaczenie: Norbert Radomski; Format: 128 x 197 mm; Liczba stron: 496; Okładka; miękka; ISBN: 978-83-7510-210-9

KaHa

Tagi: Robin Cook, Marker, książka, powieść, thriller medyczny, wydawnictwo rebis, chirurg, marker genetyczny,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany