Tom Cruise ma biografię. Dlaczego jej autor musi się ukrywać?

kzarecka

2008-01-24

tomcruise_160Sporo ostatnio o świecie filmu - nominacje do Oscarów i Złotych Malin, dlatego dziś coś z pogranicza Hollywood i światowej literatury. Jest już biografia Toma Cruise'a. Warto dodać - nieautoryzowana biografia. Książkę napisał Andrew Morton, najsłynniejszy biograf i autorytet w dziedzinie współczesnych sław, autor najbardziej skandalicznych, ale prawdziwych biografii (m.in. księżnej Diany i Madonny). Co jest w książce takiego, że Morton musiał się ukrywać, a adwokaci aktora robili wszystko, co w ich mocy, aby wstrzymać publikację książki? Dlaczego rzeczniczka prasowa gwiazdora już ogłosiła pozew o około 50 mln funtów? Przekonajcie sie sami.


O książce - Treść książki do dnia premiery trzymana była w głębokiej tajemnicy. Tylko nieliczne osoby wiedziały, co naprawdę jest w jej wnętrzu. Wydawcy i wszyscy pracujący nad książką musieli podpisać klauzulę tajności. Tymczasem zarówno prasa światowa jak i polska prześcigały się w domysłach na jej temat. Tom Cruise jest postacią budzącą ogromne zainteresowanie i emocje. Charyzmatyczny aktor, który swą grą zaskakuje swoich kolegów po fachu i fascynuje widzów.

Co jest owocem dwuletnich badań Andrew Mortona?
Czy treść książki okaże się dynamitem, który rozsadzi Hollywood i zburzy mit amerykańskiego świata filmowego?
A może chodzi o coś zupełnie innego?
Tom Cruise - wybitny aktor, bezwzględny biznesmen czy fanatyczny scjentolog?
Na czym polega jego wyjątkowa osobowość?
Co się kryje za jego zniewalającym uśmiechem?
Co naprawdę działo się w jego małżeństwach?
Dlaczego wciąż prześladują go plotki o jego życiu seksualnym?

Z zapowiedzi - Biorąc pod uwagę zarówno postać głównego bohatera, jak i autora książki, a także treść i całą atmosferę wokół opisywanych osób i wydarzeń zaraz po publikacji książka wywoła dużą burzę w różnych środowiskach w USA i na świecie. Będzie ważną wiadomością CNN. Obecne zainteresowaniem wyborami prezydenta USA, udziałem w tym takich publicznych osób, jak Ophrah Winfrey, różnych odłamów religijnych, w tym scjentologów, w ogóle Hollywood i show-biznesu w sposób zupełnie naturalny będzie się łączyło z zainteresowaniem książką. Sam Tom Cruise jest najbardziej znaczącym biznesmenem w Hollywood i nie tylko, fanatycznym scjentologiem oraz charyzmatycznym aktorem. Coraz częściej słyszy się, że jest najpotężniejszym człowiekiem w Hollywood.
Książka nie tylko odsłania fakty z życia Toma Cruise'a, ale pokazuje jak funkcjonuje całe Hollywood, jaką rolę odgrywają gwiazdy w kształtowaniu społeczeństwa amerykańskiego i na świecie, jak wygląda cała machina scjentologii i jak potężny wpływ wywiera na społeczeństwo amerykańskie.

Andrew Morton - Jeden z najsłynniejszych biografów. Wszystkie jego książki znalazły się na pierwszych miejscach światowych list bestsellerów. Jego sława biografa skandalisty, który demaskuje głęboko skrywane fakty, została przypieczętowana tytułami: "Diana: prawdziwa historia", "Monika Lewinsky: jej historia", "Madonna" itd. Po opublikowaniu przełomowej biografii Diany, porównano Mortona do Boba Woodwarda, dziennikarza śledczego, który rozpętał aferę Watergate i doprowadził do zmiany prezydenta USA.
Autor zdobył wiele nagród, w tym prestiżową nagrodę Autor Roku British Book Awards i Sensacja Roku London Press Club. Przez dwa ostatnie lata intensywnie podróżował po Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Europie w poszukiwaniu materiałów do biografii Criuse’a.

Andrew Morton "Tom Cruise. Nieautoryzowana biografia"; Wydawnictwo: Philip Wilson; Format: 145 x 205 mm; Liczba stron: 432; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7236-238-4

KaHa

Tagi: Andrew Morton, Tom Cruise Nieautoryzowana biografia, tom cruise, książka, biopgrafia, madonna, księżna diana, hollywood, oscary, zlote maliny, wydawnictwo philip wilson, scjentolog, Sensacja Roku London Press Club, British Book Awards, monika lew,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany