Wyższy stopień geniuszu

kzarecka

2008-01-24

geniusz_160Historia z życia wzięta - mała dziewczynka patrzy, jak kilka osób gra w karty. Nagle jedna z nich przegrywa, a reszta się śmieje. Dziewczynka staje w obronie: - Nie śmiejcie się z mojego tatusia. On jest geniusz. A nawet więcej. On jest eugeniusz! Pamięć przywołała te słowa, gdy tylko ujrzałam książkę "Geniusz" Davida Baldacciego. Bohater powieści wkracza w świat wybitnych matematyków, fizyków, bohaterów wojennych, szpiegów i agentów. Takich... "eugeniuszy". Ta literacka sensacja to opowieść o wybitnie uzdolnionej autystycznej dziewczynce. I o zbrodni.O książce - Zaledwie trzy godziny jazdy od Waszyngtonu, po dwóch stronach pilnie strzeżonej rzeki mają swoje siedziby dwie instytucje. Jedna z nich to niezwykłe laboratorium, którego prace i sposób finansowania są otoczone tajemnicą. Drugą jest ściśle tajny obóz szkoleniowy CIA. Kiedy na terenie obozu w zagadkowych okolicznościach ginie jeden z uczonych zatrudnionych w laboratorium, zadanie rozwikłania zagadki spada na barki Seana Kinga, byłego agenta Secret Service.
Sean wkracza w świat wybitnych matematyków, fizyków, bohaterów wojennych, szpiegów i agentów. Wszystkie tropy w sprawie zarówno tej, jak i innych zbrodni, zdają się prowadzić do wybitnie uzdolnionej autystycznej dziewczynki. Seanowi pomaga w śledztwie Michelle, jego dawna partnerka z Secret Service. Wspólnie muszą nie tylko wyjaśnić tajemnicę zagrażającą życiu niewinnych ludzi, ale również rozwiązać zagadkę sprzed stuleci.

Sean King i Michelle Maxwell - te postaci pojawiły się już w dwóch poprzednich książkach: "Split Second" (na rynku amerykańskim ukazała się w 2003 roku) i "Hour Game (wydane zostało rok później). "Geniusz" to, patrząc chronologicznie, przedostatnia książka Baldacciego. Najnowszą jest "Stone Cold" z serii "Camel Club" (książka światło dzienne ujrzała w listopadzie zeszłego roku).

David Baldacci "Geniusz"; Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita SA; Format: 148 x 234 mm; Liczba stron: 360; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-60192-45-0

KaHa

Tagi: David Baldacci, Geniusz, książka, secret service, książka, powieść, wydawnictwo, rzeczpospolita, Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita, split second, hour game, camel club,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany