Marzenia - te duże i te małe

kzarecka

2008-01-31

wielkiemarzenia_160Znak wydaje książkę o marzeniach. O wielkich marzeniach. I sama książka również jest wielka. Ma format... gazety codziennej. Już wyobrażam sobie dzieciaczki siedzące na dywanie i przewracające wielkie płachty kartek. Przerażające? Być może. Jednocześnie jednak jakie urocze. Dla małego dziecka zwykłej wielkości książka na ogół jest duża. Ta, którą prezentuje Znak, jest ogromna. I to w tym wszystkim jest najciekawsze. Plus tekst Przemysława Wechterowicza i ilustracje Marty Ignerskiej (tworzyła szatę graficzną do "Różowego prosiaczka" - jedni ją za to pokochali, drudzy znienawidzili). Gdy wszystko się połączy powstają niezwykle oryginalne "Wielkie marzenia". Wielkie i piękne.O książce - Na książkę składa się dwadzieścia jeden plansz przedstawiających kolorowe, zaskakujące bogactwem wyobraźni ilustracje.
Jak się okazuje, marzenia to nie tylko domena ludzi. Dywan chciałby polecieć na Marsa, Ogień marzy o zostaniu strażakiem, a Studnia bardzo chce wreszcie zobaczyć ocean. Oryginalny i zabawny tekst Przemysława Wechterowicza stał się dla Marty Ignerskiej inspiracją do stworzenia ilustracji przełomowych na polskim rynku książki dziecięcej. Każda z nich jest osobnym światem, pełnym detali i żywych kolorów. Każda opowiada własną bajkową historię.

"Wielkie marzenia" to książka odważna, pobudzająca wyobraźnię, doskonała nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych, którzy wierzą w siłę marzeń.

Przemysław Wechterowicz "Wielkie marzenia"; Wydawnictwo: Znak; Ilustracje: Marta Ignerska; Format: 290 x 400 mm; Liczba stron: 44; Okladka: miękka; ISBN: 978-83-240-0924-4

KaHa

Tagi: Przemysław Wechterowicz, Wielkie marzenia, książka, ilustracje, marta ignerska, książka dla dzieci,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany