Zabójczy spadek po Chmielewskiej?

kzarecka

2008-02-01

zabojczyspadek_160"Zabójczy spadek uczuć" pojawi się na rynku tuż przed Walentynkami (11 lutego). Może to tak na wypadek, gdyby ktoś w tym dniu miał dostać nerwicy natręctw i w owe "święto" stwierdzić przy czytaniu, że nie wszyscy na tym świecie się kochają, że nie trzeba robić laurek w serduszka i słuchać romantycznej muzyki. Dla spokoju ducha zapowiedź wydawcy: - Porywający kobiecy kryminał, osadzony we współczesnych realiach wielkiego miasta, pełen zaskakujących zwrotów akcji, barwnych postaci i humoru, lekkością pióra nie ustępujący królującej od lat w tym gatunku Joannie Chmielewskiej.O książce - Beata Jakubowska, typowa romantyczka i świeżo upieczona narzeczona, z zaangażowaniem oddaje się przygotowaniom do ślubu swoich marzeń. Przeszkadza jej w tym przyjaciółka Monika, która podejrzewa, że ukochany Beatki nie jest tym, za kogo się podaje. Za nic mając gorące uczucia przyjaciółki, rozpoczyna śledztwo, które, wbrew kryminalnym standardom, zaczyna się bez ofiar i zbrodni, a kończy... trupem! Przyjaciółki łączy całkowity brak umiejętności detektywistycznych, kryminalistycznego doświadczenia, sprzętu (chociażby samochodu), a dzieli - ambiwalentne uczucie do głównego podejrzanego.
Mimo piętrzących się przeszkód, krok po kroku - w brawurowych akcjach i wśród przezabawnych zdarzeń - udaje się bohaterkom posuwać śledztwo do przodu, aż do zaskakującego finału.
Doskonale budowane napięcie i świetny dowcip zadowolą najbardziej wymagających wielbicieli kryminalnych zagadek z miłością w tle.

Katarzyna Gacek i Agnieszka Szczepańska "Zabójczy spadek uczuć"; Wydawnictwo: Nowy Świat; Format: 125 x 195 mm; Liczba stron: 304; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7386-277-7

KaHa

Tagi: Katarzyna Gacek, Agnieszka Szczepańska, Zabójczy spadek uczuć, książka, kryminał, Joanna Chm, ielewska, Walentynki,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany