Dedykacja, czyli pokaż, na co cię stać, ale nie jeden raz...

kzarecka

2008-02-04

dedykacja_160Nicola Kraus i Emma McLaughlin - ten pisarski duet znamy za sprawą "Niani w Nowym Jorku" (autorki pracowały kiedyś jako zawodowe nianie). Książka sprzedawała się w Polsce bardzo dobrze. Film również cieszy się sporym zainteresowaniem (jego reżyserem jest Shari Springer Berman - kobieta; warto wspomnieć, bo kobiety w tym zawodzie są raczej w mniejszości; a przynajmniej rzadziej się o nich mówi). Tym razem duet serwuje "Dedykację" - satyryczną opowieść o współczesnym świecie, w której autorki z ironią i złośliwością oddzierają ze złudzeń banalny świat gwiazdorstwa.
Książka - Minęło kilkanaście lat od dnia, w którym Jake Sharpe zniknął z życia Kate. Bez słowa komentarza. Wkrótce jego nazwisko zaczęło pojawiać się w rubrykach kolorowej prasy, jego piosenki zdobywały czołowe miejsca na listach przebojów, a twarz świeciła z plakatów rozwieszanych w mieście i sypialniach nastolatek. Równie popularne były teksty Jake’a otwarcie opowiadające o pikantnych szczegółach, które Kate wolałaby wymazać z pamięci.
Któregoś dnia media zapowiadają przyjazd gwiazdora do rodzinnego Vermont. Kate nie może zaprzepaścić szansy na zemstę – kreśli jej plan, wskakuje w pierwszy samolot i… z zaskoczeniem uzmysławia sobie, że stara miłość to coś więcej niż tylko sezonowy hit.

Nicola Kraus i Emma McLaughlin "Dedykacja"; Wydawnictwo: Znak; Tlumaczenie: Monika Bukowska; Format: 136 x 205 mm; Liczba stron: 376; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-240-0930-5

KaHa

Tagi: Nicola Kraus, Emma McLaughlin, Dedykacja, niania w nowym jorku, książka, film, pokaż na co się stać,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany