Cień z Providence i jego opowieści grozy

kzarecka

2008-02-05

opowiesci_o_maskrze_160Stephen King powiedział o nim: - Pozostaje niedoścignionym twórcą klasycznej opowieści grozy. Niestety za życia nie doczekał się ani jednej publikacji. Po śmierci jego książki wydawane były z kolei na całym świecie, przetłumaczono je na wiele języków, a sam autor stał się inspiracją dla wielu innych twórców. Abdul Alhazred. Tak przecież można by o nim napisać - taki przydomek przyjął w wieku... pięciu lat. Howard Phillips Lovecraft
- pod tym prawdziwym nazwiskiem zna go cały świat. Dziś rozpoczyna się dystrybucja "Opowieści o makabrze i koszmarze". Najstarszym i najsilniejszym uczuciem znanym ludzkości jest strach. A najstarszy i najsilniejszy rodzaj strachu to strach przed nieznanym.


O książce - Oto książka, którą prawdziwi fani powieści grozy muszą mieć. Szesnaście najbardziej przerażających opowiadań, m.in.:

* Zew Cthulhu - Pierwsza opowieść z osławionej mitologii Cthulhu - tajemnicza istota spłodzona wśród gwiazd zagraża całej ludzkości.
* Koszmar w Dunwich - Pragnienie dopełnienia bluźnierczego rytuału prowadzi opętanego złem człowieka do poszukiwań legendarnego Necronomiconu.
* Kolor z przestworzy - Koszmarna przemiana człowieka w potwora.
* Widmo nad Innsmouth - Wyrastająca z głębin morskich niewypowiedziana groza pochłania spokojne miasteczko w Nowej Anglii.


H.P. Lovecraft "Opowieści o makabrze i koszmarze"; Wydawnictwo: Zysk i S-ka; Format: 135 x 205 mm;
Liczba stron: 572; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7506-116-1


KaHa

Tagi: H.P. Lovecraft, Howard Phillips, Opowieści o makabrze i koszmarze, książka, Necronomicon,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany