W moim ogrodzie...

kzarecka

2008-02-06

wogrodziemirandy_160"W ogrodzie Mirandy" Katarzyny Krenz jest trochę jak w utworze zespołu Daab. Najpierw smutek. W moim ogrodzie, gdzie smutek gości, Gdzie gorzkie dni i gorzkie noce, W moim ogrodzie, gdzie samotności nikt nie rozjaśniał, gdzie nigdy dosyć. A następnie radość. Aż pewnej nocy puściły lody, Ogrodu serce mocniej zabiło. Przyszłaś, nabrałaś źródlanej wody i napoiłaś, a wszystko ożyło. Książka od Wydawnictwa Literackiego to powieść kobieca w najlepszym wydaniu. Na rynku już od 7 lutego.O książce - To historia polskiej emigrantki, która z wyżyn prawniczej kariery w warszawskiej kancelarii, spadła na angielską prowincję, będąc na dodatek w nieplanowanej ciąży. Miranda w jednej chwili traci lukratywną posadę, a tym samym szansę na błyskotliwą karierę. Powodem zawodowej klapy jest ciąża przebojowej "singielki", która wyklucza ją ze środowiska fantastycznie markowych i nieskazitelnie "trendy" pracoholików robiących karierę. Bohaterka traci wszystko: pracę, mieszkanie, przyjaciół, samochód, a nawet ubrania. W tym co ma na sobie zostaje na londyńskim bruku. Postanawia zostać w Anglii. Szybko okazuje się, życiowa katastrofa staje się początkiem nowej drogi życiowej, a nieplanowana ciąża źródłem wewnętrznej siły i talizman szczęścia.
Angielska część historii Mirandy rozgrywa się pośród sal uniwersytetu Cambridge, gdzie bohaterka pracuje jako sprzątaczka, a salonem wdowy po profesorze filozofii, u której Miranda zamieszkała. Diametralna zmiana życiowej sytuacji przynosi młodej kobiecie wspaniałe dary od losu, których bohaterka nigdy by nie otrzymała biegnąc w jałowym "wyścigu szczurów". Wraz z rozwijającą się ciążą rośnie wokół Mirandy nowy świat i krąg niebanalnych przyjaciół, którym jest potrzebna i którzy otaczają ją swoją miłością i opieką. W tym świecie Miranda po raz pierwszy czuje się wolna i szczęśliwa.

Książka na poziomie światowej literatury, mądra, erudycyjna, zabawna i krzepiąca. Ma w sobie coś z klimatu "Opowieści Wigilijnej" i angielskich komedii romantycznych w najlepszej obsadzie.

Katarzyna Krenz "W ogrodzie Mirandy"; Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie; Liczba stron: 376; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-08-04161-1

KaHa

Tagi: Katarzyna Krenz, W ogrodzie Mirandy, książka, daab, światowa literatura, wyścig szczurów,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany