Fata morgana na pustyni pragnień

kzarecka

2008-02-06

listymilosne_160Urojenie, fata morgana na pustyni pragnień - tak określiła miłość Manuela Gretkowska. A inni? Co o niej sądzą? Wierzą w jej istnienie? Jak ją definiują? Jeśli chcecie się przekonać, sięgnijcie po "Listy miłosne". W zbiorze znalazły się, oprócz Gretkowskiej, teksty takich autorów jak: Janusz Leon Wiśniewski, Wojciech Kuczok, Monika Szwaja, Joanna Szczepkowska, Natasza Georke, Magdalena Miecznicka, Hanna Kowalewska, Anna Nasiłowska, Inga Iwasiów, Anna Bolecka. Znajdziecie też notę o spotkaniu promującym ten "walentynkowy" zbiór opowiadań.O książce - Miłosne listy łączą młodego wielbiciela baletu i słynną tancerkę, czeczeńskiego żołnierza i piękną Polkę czy parę dawnych kochanków-naukowców. Zdumiewający list, wysłany zza grobu, tłumaczy niesamowitą przygodę pewnego XIX-wiecznego pastora i oberżystki, a w innym zdradzona doktorantka przyznaje się do wyrafinowanej zemsty. Wszystkie opowiadają o najważniejszych ludzkich uczuciach.
I jedno jest pewne: każdy z nas chciałby choć raz w życiu dostać piękny list miłosny... Opowiadania w takiej formie muszą być dojmująco szczere i pełne niezwykłych wyznań. I są. A za każdym listem kryje się wyjątkowa historia: liryczna, dramatyczna, a nawet sensacyjna. Niewiarygodne, ile różnych stanów, nastrojów i sytuacji można opisać, obierając za punkt wyjścia list miłosny. Wszystkie są pretekstem do niezapomnianych opowieści o ludzkich pragnieniach, spełnieniach i porażkach, opisywanych na serio i z humorem, romantycznie i ironicznie. A jaka kopalnia wzruszających wyznań: "Dzięki tobie uczę się rozumieć, jak pięknie brzmi cisza", "Każdej nocy śnią mi się Twoje buty obok moich", "Kocham Pani cień...".

Spotkanie - Odbędzie się 14 lutego (w związku z tym, że wtedy przypada Dzień Świętego Walentego, czy jak kto woli Dzień Zakochany bądź Walentynki, data jest doskonała). O godz. 17:00 w warszawskim Empiku Junior (ul. Marszałkowska 116/122) pojawią się: Janusz L. Wiśniewski, Hanna Kowalewska i Joanna Szczepkowska. Fragmenty opowiadań przeczyta Magdalena Różdżka.

Listy miłosne"; Wydawnictwo: Świat Książki; Format: 118 x 188 mm; Liczba stron: 224; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-247-0984-7

KaHa

Tagi: listy miłosne, świat książki, zbiór opowiadań, janusz leon wiśniewski, walentynki, manuela gretkowska,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany