Panika czy strach?

kzarecka

2008-02-07

strach_160_01"Panika" ukazała się w lutym zeszłego roku. To o niej Michael Connelly powiedział: - Thriller, od którego nie można się oderwać. Polscy czytelnicy też nie próżnowali i dobre oceny książce wystawiali. Minął rok i pojawił się "Strach", którego reklamuje się oczywiście zdaniem: "Trzymający w napięciu bestseller autora 'Paniki'". "Publishers Weekly" zachęca: - Zacznij czytać, a strony będą odwracać się same. A Harlan Coben mówi wprost: - Jeff Abbott to bez wątpienia nowa gwiazda thrillera. Łacznie o jego powieściach mówi się choćby tak: - Ekscytujące, błyskotliwe (Chicago Tribune). Jeff Abbott... Czy trzeba jeszcze coś mówić?


O książce - Miles Kenrick, objęty federalnym programem ochrony świadków, ukrywa się przed mafią. Nawiedzany przez koszmarne wspomnienia i poczucie winy, przechodzi kuracji psychiatryczną u doktor Allison Vance. Nieoczekiwanie Allison prosi go o pomoc w pewnej sprawie wymagającej dyskretnego śledztwa. Zanim Miles dowie się, o co chodzi, lekarka ginie w tajemniczej eksplozji. Miles zostaje wplatany w serii morderstw mających związek z badaniami nad rewelacyjnym nowym lekiem o nazwie "Frost", który umożliwia pokonywanie zaburzeń pourazowych. Podejrzany o zabójstwo, ścigany przez płatnego mordercę i agentów federalnych, decyduje się na ucieczkę. Towarzyszy mu młoda kobieta - podobnie jak on ofiara psychicznej traumy.

Jeff Abbott "Strach"; Wydawnictwo: Albatros; Tłumaczenie: Piotr Maksymowicz; Liczba stron: 400; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7359-629-0

KaHa

Tagi: jeff abbott, strach, panika, książka, thriller, książka,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany