Niech sie rozpęta!

kzarecka

2008-02-07

niechsierozpetaburza_160Leena Lander opublikowała w latach dziewięćdziesiątych trzytomową kronikę fińskiej rodziny górniczej (prawa do ekranizacji pierwszej części kupiło Hollywood). Jako żem córka górnika, urzekło mnie to... Wracając jednak do autorki i jej książek. 22 lutego ukaże się "Niech się rozpęta burza" - pełen napięcia thriller psychologiczny, poruszająca historia miłosna i epicka opowieść o życiu w jednym. Pokrótce - dziennikarka, zdradzona żona, wyjeżdża na prowincję. A na prowincji...O książce - Kiedy Iiris, dziennikarka z Helsinek, dowiaduje się o zdradzie męża, całe jej bezpiecznie uporządkowane życie nagle traci sens. Wyjeżdża do Olkikumpu na dalekiej prowincji, skąd pochodzi jej ojciec, by przygotować reportaż o składowaniu odpadów radioaktywnych w dawnej kopalni miedzi. Na miejscu nieoczekiwanie trafia na ślad mrocznej rodzinnej tajemnicy. Dzięki odnalezionym po latach listom i fotografiom ożywają wspomnienia z przeszłości – płomienne uczucia, miłość i nienawiść, zdrada, zemsta, szaleństwo, wreszcie śmierć. Iiris nie tylko odkrywa niezwykłą historię swojej rodziny, ale i prawdę o sobie.

Leena Lander - W latach osiemdziesiątych napisała sześć dobrze przyjętych powieści historycznych. Kolejna dekada potwierdziła talent pisarki i ugruntowała jej pozycję. Wszystkie książki autorki obracają się wokół stałych tematów: traumatycznych przeżyć z dzieciństwa, szalonej, zakazanej miłości i problemów środowiska naturalnego. Wielowątkowa struktura tych utworów zawiera zazwyczaj elementy thrillera, historii miłosnej, melodramatu i ambitnej powieści historycznej. Książki Leeny Lander przetłumaczono na wiele języków, między innymi na norweski, francuski, szwedzki, duński, estoński, islandzki, niemiecki i angielski.

Leena Lander "Niech się rozpęta burza"; Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria; Format: 140 x 205 mm; Liczba stron: 352; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7453-825-1

KaHa

Tagi: Leena Lander, Niech się rozpęta burza, książka, thriller psychologiczny,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany