Włoska pułapka

kzarecka

2008-02-11

wpulapcemilosci_160Ciekawość, pożądanie i przerażenie - tego doświadcza Lara, bohaterka książki "W pułapce miłości". Nastolatka odkrywa romanse, prywatne wendetty i mroczne tajemnice. Jak napisano w zapowiedzi powieści: - Tajemniczy dom i zwyczaje jego mieszkańców przyciągają dziewczynę jak magnes. Autorka, Esther Freud, stworzyła opowieść o miłości, dojrzewaniu i odkrywaniu wstydliwych tajemnic. A wszystko w słonecznej Toskanii. Czy może być lepsze miejsce? Góry, morze, zabytkowe miasta... Ach. Toscana, Toscana!
O książce - Siedemnastoletnia Lara otrzymuje dość niespodziewane zaproszenie. Jej ojciec, człowiek, którego prawie nie zna, chce ją zabrać ze sobą na wakacje do Włoch. Lara przyjmuje propozycję i wkrótce z pełnego spalin powietrza londyńskiej Holloway Road trafia na spalone słońcem wzgórza Toskanii, by w cieple słońca rozkoszować się sennym pięknem krajobrazu, cykaniem świerszczy i błękitem wody w basenie.
Któregoś wieczoru zostaje wraz z ojcem zaproszona na kolację do domu państwa Willough, najbliższych sąsiadów przyjaciółki ojca, Caroline. Przekraczając próg ich domu, wkracza tym samym w świat zupełnie jej do tej pory obcy. Wtapia się w leniwą, przesyconą erotyzmem atmosferę, jaką przesiąknięci są jej zepsuci i snobistyczni mieszkańcy. Jej serce już od pierwszych minut zaczyna też mocniej bić na widok przystojnego i beztroskiego syna państwa Willough, Kipa.

Esther Freud "W pułapce miłości"; Wydawnictwo: Sonia Draga; Liczba stron: 300; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7508-064-3

KaHa

Tagi: Esther Freud, W pułapce miłości, książka, toskania, toscana,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany