Debiut literacki - co, gdzie i jak?

kzarecka

2008-02-13

bibliotekaslowa_160Biblioteka Słowa Twórców - tę nazwę powinien zapamiętać każdy, kto marzy o debiucie literackim. BST została stworzona z myślą o autorach i czytelnikach. Można tam zamieszczać, czytać i zamawiać utwory. Wy wymyślacie prozę, my zaś mamy doświadczenie w jej wydawaniu; współpracując stworzymy to, co lubimy - książkę. Wszystkiemu patronuje jedno z największych w Polsce wydawnictw. Brzmi zachęcająco? Jeśli tak, przeczytajcie resztę tej informacji.Pokrótce, krok po kroku, jak to wszystko się odbywa:
* piszecie tekst
* przesyłacie drogą elektroniczną na adres witryny
* redakcja BST wybiera go bądź nie (oczywiście wszyscy będą takiego zdania, że najlepiej by było, gdyby owy tekst został wybrany; i jeszcze cytat: Istotnym aspektem tego zadania jest otoczenie opieką redaktorską obiecujących twórców)
* wybrane fragmenty zostają nieodpłatnie udostępnione gościom Biblioteki Słowa Twórców
* od tej chwili można składać zamówienia na dany utwór (gdy liczba zamówień przekroczy 100, tekst będzie cyfrowo drukowany i w formie książki wysyłany za opłatą)

Słowa pomysłodawców: - Rozwiązania te pozwalają na drukowanie takich utworów, które zwyczajowo traktowane są jako finansowo zbyt ryzykowne, tj. są zbyt ambitne lub eksperymentalne. Dla autorów jest to też szansa na szybki debiut i publikację w tradycyjnej ścieżce wydawniczej oficyny Prószyński i S-ka. Od strony czytelników rzecz polega na tym, że to oni decydują o "zaistnieniu" młodego twórcy w BST. To wzmacnia rolę odbiorców w procesie powstawania książki i tym samym promuje czytelnictwo zaangażowane, w którym pojedynczy czytelnik z konsumenta literatury zmienia się w jej współtwórcę.

Kliknijcie i sprawdźcie:
Biblioteka Słowa Twórców

W tej chwili możecie przeczytać w BST tekst "Prowincja story", której autorką jest Aleksandra Ścigała.

I jeszcze z ciekawostek - okładkę dla serii zaprojektowała Grupa Twożywo.

KaHa

Tagi: Biblioteka Słowa Twórców, debiut literacki, wydawnictwo prószyński, książka, aleksandra ścigała, prowincja story,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany