Drabina - szczebel po szczeblu

kzarecka

2008-02-15

drabina_160."Drabina Dionizosa" to mroczny, stylowy kryminał, w którym makabra, metafizyka i miłość tworzą mieszankę, odurzającą niczym absynt. Ukazała się pierwsza książka di Fulvio. Pierwsza w polskim przekładzie. Prawa do jej nakręcenia zostały zakupione jeszcze przed ukończeniem powieści. Luca di Fulvio uważa, że jego schizofreniczna natura pozwala mu tworzyć z jednakowym zapałem krwawe thrillery i subtelne bajki dla dzieci. "Drabina Dionizosa" z pewnością nie zalicza się do tych drugich. 31 grudnia 1899 roku. Boski morderca realizuje swój okrutny plan, a świt nowego stulecia spływa krwią.O książce - Koniec XIX wieku. Wielka europejska metropolia, miasto przemysłu i postępu, ale też dekadencji i grzechu. W ponurej dzielnicy na peryferiach grasuje tajemniczy morderca, budzący powszechną grozę. Kim jest człowiek, który włamuje się do willi bogatych przemysłowców i podczas osobliwych, krwawych i makabrycznych misteriów zabija ich żony, zostawiając na ciałach kobiet enigmatyczne symbole swej zemsty? I czy na pewno jest człowiekiem?
Jego tropem rusza młody inspektor policji, Milton Germinal, nie spodziewając się, że trafi do świata, który wydaje się rodem z sennego koszmaru lub narkotycznych wizji. Spotka tam kalekiego doktora Noverre, budzącego lęk dyrektora Instytutu Upośledzeń, Scirona, właściciela cyrku osobliwości, chemika Stigle’a, a także piękną tancerkę Ignés, zwaną Królową Mgieł.
W dusznej atmosferze grozy i zmysłowości zarazem, Luca di Fulvio szczebel po szczeblu prowadzi czytelnika na szczyt drabiny Dionizosa, przyglądającego się z góry nadejściu nowego wieku, w którym objawią się wszystkie choroby ludzkich dusz.

Luca di Fulvio "Drabina Dionizosa"; Wydawnictwo: Prószyński i S-ka; Format: 142 x 202 mm; Liczba stron: 472; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7469-659-3

KaHa

Tagi: Luca di Fulvio, Drabina Dionizosa, książka, kryminał,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany