Kosowo - ZA czy PRZECIW?

kzarecka

2008-02-19

kosowo_160Parlament w Prisztinie ogłosił niepodległość Kosowa. Albańczycy się cieszą, Serbowie wręcz przeciwnie. Informacje od osoby, która niedzielę spędzała w gronie Serbów: - Mamy tu małą żałobę. Generalnie bardzo *** są. Wyobraź sobie, że ktoś wbija na Dolny Śląsk, zaczyna zmieniać relacje w populacji (powiedzmy do 60%) i rozpoczyna walkę o niepodległość. To słowa jednej strony. Jakie były drugiej? Że wreszcie, że w końcu? Dla jednych to "fałszywe państwo", dla drugich spełnienie marzeń o własnej ziemi. Jakie jest wasze zdanie? Dla tych, którzy nie wiedzą zbyt wiele o Kosowie, pomocna może okazać się książka Konrada Pawłowskiego "Kosowo. Konflikt i interwencja".O książce - Autor stawia sobie za cel ukazanie całokształtu historycznych i polityczno-prawnych uwarunkowań konfliktu serbsko-albańskiego, jego dynamiki oraz przyczyn i przebiegu interwencji NATO. Analizie poddane zostały dalekosiężne skutki konfliktu i interwencji posiadające wymiar wewnątrzpaństwowy i międzynarodowy.
Istotna część rozważań poświęcona jest próbie uchwycenia samego zjawiska konfliktu i interwencji w stosunkach międzynarodowych oraz ich wymiaru prawnomiędzynarodowego. Uwzględniona zostaje także problematyka interwencji humanitarnej, będącej obecnie jednym z najbardziej kontrowersyjnych i dyskusyjnych zagadnień stosunków międzynarodowych i prawa międzynarodowego.

Konrad Pawłowski "Kosowo. Konflikt i interwencja"; Wydawnictwo: UMCS; Format: 170 x 240; Liczba stron: 257; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-227-2793-5

KaHa

Tagi: Konrad Pawłowski, Kosowo, Konflikt i interwencja, książka, niepodległość,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany