Lady in red car

kzarecka

2008-02-22

slicznotka_160Najpierw "Jedynaczka", teraz "Ślicznotka". Ta druga jeździ czerwonym Porsche 911, swoją urodą łamie męskie serca, a w kobietach wzbudza potężną zazdrość. Oto jednozdaniowy skrót (i oczywiście nie oddający całej treści) książki Andrzeja Klawittera. Ta osadzona we współczesnych polskich realiach powieść, w której autor łamie tabu w ciągle (?) drażliwych kwestaich miłości i seksu wśród młodzieży, jest już w sprzedaży.O książce - W niewielkim miasteczku, gdzie każdy o każdym wie prawie wszystko, współistnieją ze sobą dwa różne środowiska gimnazjalistów i licealistów - miejscowych i tych z państwowego domu dziecka. Wzajemne relacje bohaterów obydwu grup nie są łatwe. Dochodzi do konfliktów, rodzą się intrygi i problemy, i to wcale nie małomiasteczkowe... Pewnego dnia uwagę nastolatków zwraca urocza Wiktoria, studentka socjologii, która przyjechała z Poznania, aby w szkołach zebrać materiał do pracy dyplomowej. Swoją nietuzinkową urodą i tajemniczą osobowością wzbudza zainteresowanie zarówno chłopaków, jak i dziewczyn z obu środowisk - tym bardziej, że jeździ czerwonym Porsche 911. No i... pojawiają się bardzo poważne kłopoty. W intrygującej i trzymającej w napięciu kilkuwątkowej fabule, nie brak dramatyzmu.

Andrzej Klawitter - Jest autorem, który nie trzyma się jednego gatunku literackiego ani też jednej tematyki. Zadebiutował w 1984 r. słuchowiskami SF w konkursie IV Programu PR, w którym "Operacja" otrzymała I nagrodę, a "Granica" została przez PR zakupiona. Jego debiut książkowy to powieść political-fiction "N N". Kolejne książki - "Kaja i Anna", "Labirynt zazdrości" i "Sumienie zła" poruszają sprawy współczesnej polskiej obyczajowości. W 1996 r. wydana została jego pierwsza powieść dla młodzieży: "Licealiści". W latach 1998-1999 dwa teksty dla radia: "500 000 DM" i "Twardziel" zdobyły wyróżnienie i nagrodę w ogólnopolskim konkursie na słuchowisko ogłoszonym przez PR Szczecin.

Andrzej Klawitter "Ślicznotka"; Wydawnictwo: Telbit; Format: 125 x 195 mm; Liczba stron: 288; Okladka: miękka; ISBN: 978-83-60848-27-2

KaHa

Tagi: Andrzej Klawitter, Ślicznotka, jedynaczka, książka, licealiści,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany