Święty spokój Mai K.

kzarecka

2008-02-22

majak1_16023 lutego swoją premierę ma książka "Gdzie ja miałam oczy?", której autorką jest Maja Kotarska. Kim właściwie jest MK? Jak patrzy na świat? Jaką ma receptę na powieść? Dziś Maja Kotarska powie wam o tym sama. Specjalnie dla czytelników PL autorka stworzyła krótki tekst. A w tekście o tym i o tamtym, czyli aby wiedzieć więcej, więcej, więcej, musicie zajrzeć. Oprócz tekstu oczywiście zdjęcia. I dewiza życiowa. I "Uważaj na Jurka". I dowód, że... niedługo będzie wiosna!


Nie traktujcie tego, co piszę zbyt poważnie. Moim żywiołem jest komedia. Nie ma dla mnie znaczenia, czy będzie to komedia kryminalna czy romantyczna, zresztą mniejsza o przymiotniki. Wokół nas aż roi się od zabawnych sytuacji, wystarczy tylko patrzeć na świat spod lekko przymrużonych powiek i popuścić wodze fantazji.

majak5_420

Przelewam na papier mój sposób widzenia świata, lekko ironiczny, ale podbudowany życiowym optymizmem. Każda sytuacja ma swoją jasną i ciemną stronę, ja wolę widzieć tę jaśniejszą. Zdaję sobie sprawę, że różowe okulary nie zawsze oddają pełny obraz rzeczywistości, dlatego czasem odkładam je na bok i biorę do ręki szkło powiększające.

majak4_420


Wyobraźnia nie ma granic, ale nie zaszkodzi, kiedy ma solidne fundamenty czyli wiedzę. Bez ustanku uczę się świata, obserwuję i staram się zapamiętać jak najwięcej.
Mieszam wszystko w głowie jak w tyglu, starannie dbając o zachowanie proporcji, potem siadam wygodnie w fotelu i piszę. Produkt końcowy przyprawiam odrobiną satyry i kilkoma kroplami groteski.
Taki jest mój przepis na powieść.

majak3_420

Moja dewiza życiowa brzmi: "Grunt to święty spokój" Lubię kiedy życie biegnie powolutku, bez wzlotów i upadków. Nie wspinam się pracowicie po szczeblach kariery, a zaoszczędzoną energię beztrosko trwonię w czasie długich górskich wędrówek. Ładuję wtedy akumulatory i spokojnie wracam do pracy.

majak2_420

Bujanie w obłokach jest przyjemne, ale czasem trzeba zejść na ziemię. Stąpam po niej pewnie, chociaż unikam wydeptanych ścieżek. Uśmiecham się do napotkanych ludzi i jest mi miło, kiedy odwzajemniają się tym samym.

Uważaj na Jurka, czyli fragment nowej książki Mai Kotarskiej


Tagi: Maja Kotarska, Gdzie ja miałam oczy, książka, fragment, komedia romantyczna,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany