Zabijanie po polsku

kzarecka

2008-03-03

archiwumsoni_160.Przemytnicy, gangsterzy, tajni agenci i piękne kobiety, skomplikowana intryga, napięcie i dynamika - powieść Ireneusza Twardowskiego to rasowy kryminał, od którego trudno się oderwać. Takimi słowami wydawca reklamuje "Archiwum Soni". Autor, z wykształcenia politolog, jakoś z wyuczonym zawodem się nie identyfikuje. Pisał opowiadnia, był dziennikarzem, nauczycielem. Słowem to tu, to tam. Teraz jest tu. I pisze. Czy tak by wciągnąć masę ludzi? Jeśli rzeszy wyznawców za sobą nie pociągnie, pewnie i tak zbyt mocno się nie przejmie. Oczywiście jeśli prawdą są słowa: "Może będzie pisarzem dla innych, a może wciąż dla siebie".


O książce - Stefan Biały jest złem wcielonym. Stworzył organizację przestępczą, jakiej jeszcze nie było, i prowadzi ryzykowną grę o dużą stawkę. To przed nim otwierają drzwi warszawskie salony i dla niego zabijają oficerowie WSI. Jest też ktoś, kto stanął mu niegdyś na drodze: to Adam – były telewizyjny dziennikarz śledczy i ulubieniec publiczności, teraz zajęty sobą i własnymi problemami.

Wydaje się, że przeszłość umarła, ale ona żyje i pewnego dnia daje o sobie znać. Ginie Sonia, dziewczyna Adama i wtedy zaczyna się wojna. Biały ma siatkę przestępczą, Adam – przyjaciela, oficera policji, ale także coś więcej... Czym jest organizacja MANUS? Kim jest niesamowity Rubik? Czy paliwo jądrowe dotrze do Polski? I czy to, co spotka Adama, uporządkuje jego własne życie?

Ireneusz Twardowski "Archiwum Soni"; Wydawnictwo: Prószyński i S-ka; Format: 125 x 195 mm; Liczba stron: 448; Okładka: miękka; ISBN: 978-83-7469-702-6

KaHa

Tagi: Ireneusz Twardowski, Archiwum Soni, książka, kryminał, manus,

<< Powrót

Papierowy Ekran 2009

FB PL

Kejos

HaZu

PL zmiany